17-03-2011

Uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet czytelników biblioteki szkolnej

15 marca 2011r. roku nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki i korzystać z zawartych w nich mądrości, a następnie zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

Akt pasowania poprzedziła inscenizacja pt. "Godzina czarów", podczas której uczniowie klas pierwszych spotkali się z bohaterami znanych im doskonale baśni oraz z Królową Książką, świetnie odpowiadali na przygotowane dla nich zagadki, nauczyli się wiersza o zaletach czytania i zasadach postępowania z książkami.
Młodzi czytelnicy otrzymali w prezencie od starszych kolegów zakładki oraz przygotowane przez panią bibliotekarkę listy do rodziców, zawierające zachętę do głośnego czytania dzieciom i korzystania z zasobów naszej biblioteki oraz siedemnaście zalet książki dla dzieci (opracowanych przez Szwedzką Akademię Literatury Dziecięcej).
Uroczystość pasowania na czytelnika przygotowali dla swoich młodszych kolegów członkowie Klubu Miłośników Książek pod opieką pani Magdaleny Bienias - nauczyciela bibliotekarza.

Ilość odsłon: 4830 Ostatnio zmieniany: 19-05-2015