21-03-2017

Dzień Kolorowej Tolerancji 2017 w naszej szkole

21 marca, jak co roku, uczniowie klas 4 - 6 wzięli udział w Dniu Kolorowej Tolerancji. Tym razem zwróciliśmy uwagę nie tylko na kwestię historycznej wielokulturowości naszego miasta, ale też postawy tolerancji i wartości z nich wynikające, w odniesieniu do codziennych zachowań wobec ludzi, którzy nas otaczają. Ludzi często potrzebujących pomocy, wsparcia, cierpliwości i wyrozumiałości. Ludzi chorych, niepełnosprawnych, uchodźców. Ważnym momentem dzisiejszego dnia było spotkanie z panem Jarosławem Maćkiewiczem z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci, który opowiadał o dzieciach, podopiecznych hospicjum, pokazując jasną stronę ich życia. To dla nich od dwóch lat zbieramy korki uczestnicząc w akcji "Zakrętaki".

Podczas wycieczek zwiedzaliśmy też łódzkie świątynie różnych religii - prawosławne, ewangelickie, żydowskie. Były też spotkania o tolerancji w klasach, rozmowy, dyskusje i wykonywanie minikodeksów zachowania w postaci ŁÓDEK TOLERANCJI, a na koniec ich prezentacja.

Ilość odsłon: 1738 Ostatnio zmieniany: 01-04-2017