27-06-2017

Teatr Wielki otwiera podwoje przed VI b

Napisała:

W piękny czerwcowy dzień udaliśmy się do świata sztuki, magii, wyobraźni... Zwiedzaliśmy TEATR WIELKI. Wzięliśmy udział w projekcie: "Za kulisami", który zamykał piękną klamrą nasz klasowy cykl lekcji dotyczących teatru.

Światła, jupitery, afisze, kurtyna, widownia, foyer... i my! To było przeżycie!

Wędrowaliśmy po teatralnych labiryntach, oglądaliśmy sale prób - nie omieszkaliśmy przeprowadzić własnej próby - zachwycaliśmy się dekoracjami, sensację wzbudziła m. in. gilotyna, wenecka łódź, atrapa zamku, olbrzymie lampiony... Bliskość fosy sprawiła, iż mieliśmy wrażenie, że jesteśmy wspaniałymi muzykami. Przyglądaliśmy się też pracy malarzy, dekoratorów. Zaintrygowała nas tez kabina inspicjenta. I rzecz jasna wkroczyliśmy - jako główni bohaterowie - na scenę!

 

 

Ilość odsłon: 678 Ostatnio zmieniany: 27-06-2017
Scroll to top