20-09-2017

Opiemme - warsztaty w naszej szkole

W poniedziałek 11 września w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur odbyły się bowiem warsztaty, w których brali udział nie tylko uczniowie SP 45 oraz XIII LO, ale także ich bliscy, znajomi, zaproszeni goście. To otwarte spotkanie było okazją do kontaktu z kulturą rosyjską, żydowską, polską i niemiecką oraz z innymi, odległymi od Łodzi, egzotycznymi kulturami.

Dialog odbywał się poprzez dyskusję, udział w konkursach, wykonywanie zadań, słuchanie języka i muzyki, taniec, ale też próbowanie różnych przysmaków. Gwiazdą spotkania był Opiemme. Włoski artysta opowiadał o swojej sztuce prezentując dzieła powstałe w przestrzeniach publicznych wielu miast, także w Łodzi. W trakcie warsztatów zostały wyłonione „słowa dialogu”. Zostały one wykorzystane w akcji „Język miasta, język sztuki – poezja miasta na ulicach i chodnikach Bałut” , w ramach której na chodniku przed naszą szkołą powstały, zbudowane ze słów ścieżki, tworzone wspólnie przez Opiemme i uczestników warsztatów. To niezwykłe wydarzenie było jak opowieść o tolerancji i porozumieniu, do których kluczem jest uniwersalny język sztuki.

A za spotkanie dziękujemy nie tylko Opiemme, ale też wspaniałym ludziom z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana i Fundacji Urban Forms.

Ilość odsłon: 1512 Ostatnio zmieniany: 25-09-2017