28-09-2012

Rok Janusza Korczaka

Sejm RP we wrześniu 2011r. przyjął uchwałę, by rok 2012 ustanowić Rokiem Janusza Korczaka - wybitnego pedagoga, działacza społecznego i lekarza.

W naszej szkole również podjęliśmy działania związane z obchodami roku Janusza Korczaka.

Oto one:

• Gazetka w gablocie w szkolnym holu prezentująca sylwetkę J. Korczaka i ideę Roku Korczakowskiego
  • Wystawa w szkolnym holu prezentująca cytaty z jego utworów
  • Działalność J. Korczaka w obronie praw dziecka zainspirowała nas do podjęcia na godzinach wychowawczych tematu praw i obowiązków ucznia i praw dziecka. W klasach powstały gazetki na ten temat.
  • Wystawa w bibliotece szkolnej o J. Korczaku i jego działalności pt: „Janusz Korczak - wielki przyjaciel dzieci", prezentująca także jego książki znajdujące się w bibliotece. Rozwiązując krzyżówkę po obejrzeniu wystawy, mogliśmy sprawdzić ile informacji o J. Korczaku utkwiło w naszej pamięci.
  • Podczas godzin wychowawczych jest czytana wzruszająca opowieść o J. Korczaku i wychowankach warszawskiego Domu Sierot. Autorem książki „Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku" jest współczesna pisarka dla dzieci i młodzieży Beata Ostrowicka- W świetlicy szkolnej dzieci słuchają głośnego czytania książki „Król Maciuś I" i wykonują piękne prace plastyczne
  • W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Rejonową Filia nr 5 odbyły się prelekcje pt: „Myśl pedagogiczna J. Korczaka" oraz warsztaty plastyczne „Kim chciałbym być w królestwie króla Maciusia I ?".

Ilość odsłon: 2741 Ostatnio zmieniany: 28-09-2012