12-10-2012

SPOTKANIE Z PISARZEM

W dniu 12 października 2012r. uczniowie klas IVa i Vb w Bibliotece Rejonowej na Bojowników Getta Warszawskiego uczestniczyli w spotkaniu z Dorotą Combrzyńską - Nogala, autorką książki "Bezsenność Jutki".

Podczas spotkania młodzi czytelnicy zadawali dociekliwe pytania, mogli także zakupić książkę oraz uzyskać pamiątkowy wpis z autografem autorki.

O autorce:

Łodzianka, polonistka, surdopedagog, autorka książek obyczajowych: Naszyjnika z Madrytu, nagrodzonej Literacką Nagrodą im. Władysława Reymonta, Piątej z kwartetu oraz Wytwórni Wód Gazowanych.

O książce:

Wzruszająca literatura faktu z serii „Wojny dorosłych – historie dzieci" wydana z okazji 70 rocznicy przeprowadzenia „szpery" w getcie łódzkim. To opowieść o ciężkim życiu dzieci w drugim co do wielkości getcie na okupowanych przez III Rzeszę ziemiach polskich.

Ilość odsłon: 2915 Ostatnio zmieniany: 12-10-2012