07-06-2012

Matematyka wokół nas

Uczniowie klas 6a i 6b pod kierunkiem nauczycielek matematyki, p. Hanny Wiśniewskiej i p. Anny Otto-Dutki, przygotowali matematyczne prezentacje. Dotyczyły one umiejętności dostrzeżenia zagadnień matematycznych w życiu codziennym.

Bardzo często uczniom matematyka kojarzy się jedynie z regułkami, zasadami i zadaniami „z matematyki". Tak naprawdę matematyka jest obecna wokół nas nawet wtedy, kiedy o niej nie myślimy. Bo np. obliczanie czasu przejazdu tramwajem, proporcjonalne zmniejszenie składników ciasta, obliczenia pieniężne w sklepie, ozdobne elementy architektoniczne, czy symetryczne ułożenie skrzydeł motyla itp. to też matematyka.

Prezentacjom z dużym zainteresowaniem przysłuchiwali się uczniowie klas piątych, którzy gromkimi oklaskami nagradzali stremowanych szóstoklasistów.

Ilość odsłon: 6149 Ostatnio zmieniany: 25-04-2013