29-03-2014

Jakie tajemnice kryje las?

W czwartek 27 marca oraz w piątek 28 marca uczniowie klas V, podczas zajęć w Lesie Łagiewnickim, zamienili się w badaczy – entomologów.  Z pomocą  łopatek, pęset, szkieł powiększających poszukiwali podziemnych stworzeń. Nie było to łatwe, ale udało się znaleźć  wije, krocionogi, równonogi, próchniaki a nawet niezwykle pięknego  chrząszcza. Wrażenie robił niesamowite – cały  pancerz niczym metalowa zbroja rozbłyskiwał  złotem i zielenią. Przy pomocy kluczy i atlasów udało się w nim rozpoznać  Tęcznika liszkarza.

Uczniowie  poznali różnice między owadem a robakiem. Bowiem do tej pory niektórzy błędnie mylili oba „gatunki" Owad ma 6 „nóżek" w przeciwieństwie do robaka, który nie posiada ich wcale. Miejmy nadzieję, że dzięki temu strach niektórych przed owadami odejdzie w zapomnienie.

W trakcie obserwacji nikt nie ucierpiał – wszystkie zwierzęta wypuszczono w te same miejsca skąd je zabrano.

Ilość odsłon: 6029 Ostatnio zmieniany: 09-04-2014