Artykuły filtrowane wg daty: luty 2016

Szanowni Rodzice/Opiekunowie dzieci sześcio- i siedmioletnich

1 marca 2016 r. rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2016/2017:

- ogólnodostępnych, która będzie trwała do 8 kwietnia 2016 r.

- sportowych, która zakończy się 18 marca 2016 r.

W elektronicznym naborze do klas pierwszych szkół podstawowych uczestniczą jedynie szkoły publiczne prowadzone przez Miasto Łódź.

Zalogowanie się do systemu elektronicznego naboru będzie możliwe po wpisaniu adresu:

Rodzice zgłaszają się do szkoły z wypełnionym i wydrukowanym:

ZGŁOSZENIEM - jeżeli jest to szkoła obwodowa, (należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru).

WNIOSKIEM - jeżeli jest to szkoła poza obwodem zamieszkania, (w raz z dołączonymi dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów, należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru).

3 lutego 2016 r. zorganizowaliśmy karnawałową dyskotekę dla uczniów klas IV - VI. Były tańce, hulanki i konkursy, w tym na najciekawszy strój. Wybór był bardzo trudny i komisja miała nie lada problem. Świetną muzykę przygotowała sekcja dyskotekowa. Wielkie brawa dla Klaudii Adasiak, Patryka Wydmucha i Przemka Kurantkiewicza z klasy VI a. Wszyscy pytają kiedy następna dyskoteka?

Kategoria: Samorząd Szkolny

W I semestrze roku szkolnego 2015/2016 Samorząd Uczniowski pracował zgodnie z planem pracy i kalendarzem imprez szkolnych, jak również podejmował zadania dodatkowe, wynikające
z realizowanych projektów lub potrzeb szkoły.

Największą uwagę SU zwróciliśmy na rozwinięcie idei wolontariatu,
w tym zorganizowanie warsztatowego spotkania poświęconego tematyce pracy na rzecz innych oraz powołanie szkolnego Klubu Wolontariusza. Nawiązaliśmy współpracę z łódzkim hospicjum dla dzieci przy ul. Nastrojowej i po zakończeniu akcji zbierania korków dla Jasia Reca wraz z młodzieżą z XIII LO, zbieramy je teraz dla chorych dzieci będących pod opieką hospicjum w ramach akcji „Zakrętaki”.

Zorganizowaliśmy apel „Szkoła z zasadami” - promującego przestrzeganie norm w relacjach międzyludzkich, któremu towarzyszyły prezentacje klas i wystawa.

Przygotowaliśmy też uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Święta Niepodległości. Sprawowaliśmy obsługę logistyczną Gali Matejkowskiej czyli podsumowania Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Malujemy jak Matejko" oraz podczas Dnia Otwartego.

Zorganizowaliśmy też, jak co roku,  szkolną kwestę na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej w formie konkursu „Złoto za serce” w SP 45 czyli kwestę
przed kwestą i braliśmy udział w pracach porządkowych oraz kweście na Starym Cmentarzu.
Drugim wyzwaniem był konkurs "Klasa z klasą" na najładniej udekorowaną klasę z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Akcja „KUPON NA 18” w ramach „Bezpieczna przerwa” nie zawsze przebiegała zgodnie z planem – były trudności z dostępem do sali. Stąd decyzja, aby przenieść ją do sali 20.
Jak się okazało z sukcesem.

Konsekwentnie promowaliśmy dobre wzory poprzez zorganizowanie Dnia Prymusa i wyróżnienie najlepszych w nauce i zachowaniu oraz liderów frekwencji. Wyróżniliśmy też wolontariuszy
w Dzień Dobrego Kolegi.

Kategoria: Samorząd Szkolny

19 listopada 2015 r. przedstawiciele klas IV - VI brali udział w warsztatach SU, których tematem przewodnim był wolontariat. Podczas spotkania zastanawialiśmy się nad wieloma sprawami związanymi z ideą wolontariatu: na czym ona polega i kto to jest wolontariusz; czym możemy dzielić się z innymi; komu możemy pomagać; czego potrzebujemy, by nasza pomoc była wartościowa; a przede wszystkim

dlaczego warto pomagać i co my zyskujemy, pomagając innym?

Powołaliśmy SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA i zaplanowaliśmy szereg działań na następne miesiące.

Kategoria: Samorząd Szkolny

W dniach 8 - 12 lutego już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z organizacji AIESEC. Onur i Gabriel zabrali nas we wspaniałą podróż do Turcji i Meksyku. Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wzięli udział w ciekawych lekcjach, poznali inne kultury, zwyczaje i tradycje. Dzieci były bardzo ciekawe świata i zadawały mnóstwo pytań - oczywiście w języku angielskim! Również i my mieliśmy okazję zaprezentować gościom Łódź oraz naszą szkołę. Odwiedziny gości z zagranicy to już nasza szkolna tradycja. Wszyscy czekamy z niecierpliwością, w jaką podróż zostaniemy zabrani w przyszłym roku.

Ferie tuż, tuż! „Spędźmy je wesoło i bezpiecznie”- mówili podczas krótkiej inscenizacji uczniowie klasy II a. Wszyscy się cieszymy, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie. Życzymy Wam Drogie Koleżanki i Koledzy wspaniałego wypoczynku i powrotu Pani Zimy i prosimy „Nie zapominajcie naszych przestróg”! Do zobaczenia po feriach.