Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2016

W poniedziałek 21 marca 2016 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w projekcie edukacyjnym " Wiosna pełna witamin, czyli wiem co jem".

Nasze zmagania rozpoczęliśmy od przypomnienia zasad prawidłowego odżywiania  i dbania o swoje zdrowie. Zdobytą wiedzę przenieśliśmy na prace plastyczne, plakaty i piramidy żywienia. To były prawdziwe dzieła sztuki! Kolejnym zadaniem przed jakim stanęliśmy to ułożenie hasła, rymowanki lub wierszyka zachęcającego do prowadzenia zdrowego trybu życia. Własnoręcznie przygotowaliśmy także zdrową, wiosenną i pełną witamin surówkę. Chyba mamy wśród nas przyszłych szefów kuchni, bo surówki wyszły pyszne! Ostatnim etapem naszego intensywnego dnia była prezentacja prac na spotkaniu wszystkich klas. Chyba spisaliśmy się na medal - zobaczcie sami!;D

Na konkurs dostarczono 32 kolorowe zakładki wykonane różnymi technikami. Przy ocenie prac brano pod uwagę: pomysłowość, różnorodność materiałów wykorzystanych do wykonania zakładki, oryginalność oraz estetykę.

Kategoria: Biblioteka

Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości. Wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w rodzinnym gronie i wśród przyjaciół

- życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i cała społeczność szkolna

Wiosenna przerwa świąteczna trwa od 24 marca (czwartek) do 29 marca (wtorek) 2016 r.

W poniedziałek 21 marca uczniowie klas 4 – 6 wezmą udział w projekcie  edukacyjnym „7 czyli sąsiedzi Polski” oraz w różnych działaniach organizowanych w naszym mieście w ramach Dnia Kolorowej Tolerancji.

Tego dnia nie ma lekcji według planu. Wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły na 800, a potem uczą się, bawią i zwiedzają do ok. 1340.

Na początek poznają kraje sąsiadujące z Polską oglądając prezentacje przygotowane przez uczniów w klasach. Później wspólnie, tworząc jakby układankę z puzzli przedstawiają kolegom Czechy. Każdy dołoży swój fragment.

Na koniec wszystkie klasy udają się na wycieczki po wielokulturowej Łodzi w ramach Dnia Kolorowej Tolerancji, który w tym roku przebiega pod hasłem KOCHAM LUBIĘ SZANUJĘ.

13-03-2016

Program 500+

Informacje na temat Programu 500+  znajdziecie Państwo na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi

3 marca 2016 roku odbył się III etap konkursu czytelniczego dla uczniów klas IV - VI, organizowanego pod hasłem "Czytam, więc jestem".