Artykuły filtrowane wg daty: wrzesień 2016

20 września klasa 6a wyruszyła do pierwszej stolicy Polski. Zwiedziliśmy archikatedrę i podziwialiśmy drzwi gnieźnieńskie. Później pojechaliśmy do Biskupina na festyn archeologiczny. Czego tam nie było! Jak byśmy przenieśli się stąd do średniowiecza. Kramy rzemieślników - takich zawodów już nie ma. I wszystkiego można było dotknąć, pouczyć się jak robi się powróz, podłubać w smole, prząść, lepić i ... marzyć.

W związku z tym, że wybrana w czerwcowych wyborach na przewodniczącą - Sylwia Kordyalik wyprowadziła się niespodziewanie do Zielonej Góry, uległy zmianie władze SU na obecny rok szkolny. Stanowią je uczennice, które osiągnęły w wyborach kolejne miejsca.

Przewodnicząca - Aleksandra Pawlikowska kl. 6b

Zastępca przewodniczącej - Klaudia Krysiak kl. 5b

Opiekun SU - Jolanta Ozimek, współpraca - Zbigniew Krukowski i Monika Jakóbiec

Kategoria: Samorząd Szkolny

W roku szkolnym 2015/2016 Samorząd Uczniowski podjął się realizacji wielu zadań, wymyślał projekty, nie bał się nowych wyzwań.

Największą uwagę SU zwracaliśmy na rozwinięcie idei wolontariatu,  powołaliśmy szkolny Klub Wolontariusza. Nawiązaliśmy współpracę z łódzkim hospicjum dla dzieci przy ul. Nastrojowej i zbieramy korki dla chorych dzieci będących pod opieką hospicjum w ramach akcji „Zakrętaki”.

Organizowaliśmy apele i uroczystości. Sami wymyśliliśmy projekt o sąsiadach Polski, ale po raz kolejny realizowaliśmy też "Akademię Kulturalnego Ucznia" czy projekt o naszym mieście "4 x Łódź". Fajnym momentem była NOC w SZKOLE - tym razem łódzka, z kolacją, grami, malowaniem na wyścigi i podchodami po północy z krzyżówką w tle.

Akcja „KUPON NA 18” w ramach „Bezpieczna przerwa” zmienił się w "Kupon na 20".
Jak się okazało z sukcesem.

Konsekwentnie promowaliśmy dobre wzory poprzez organizowanie Dni Prymusa i wyróżnianie najlepszych w nauce i zachowaniu oraz liderów frekwencji. Wyróżnialiśmy też wolontariuszy w Dzień Dobrego Kolegi.

No wreszcie zorganizowaliśmy prawdzi8we wybory poprzedzone kampanią wyborczą kandydatów.

Kategoria: Samorząd Szkolny

W dniu 14 czerwca 2016 r. odbyły się w naszej szkole wybory na przewodniczącego lub przewodniczącą oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wybrali Sylwię Kordyalik z klasy 5a na przewodniczącą SU na rok szkolny 2016/2017. Jej zastępcą będzie Aleksandra Pawlikowska z klasy 5b. Opiekunem SU przez kolejną 3-letnia kadencję będzie p. Jolanta Ozimek.

Kategoria: Samorząd Szkolny

Uczniowie klas IV puścili wodze fantazji i zaproponowali nowe niestandardowe sposoby wykorzystywania odpadów. W ramach projektu "Podaj dalej - drugie życie odpadów" przygotowali prace plastyczne wykorzystując różne opakowań. Zobaczcie sami co można zrobić z opakowań, które zwyle trafiają do naszych koszy na śmieci.

Czwartoklasistom gratulujemy pomysłowości!

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie będą ubezpieczenie w firmie AIG Europe Limited Sp z.o.o. oddział w Polsce z siedzibą w Warszawie.

Roczna składka ubezpieczenia wynosi 44 zł. Wpłat można dokonywać u wychowawców klas lub w sekretariacie szkoły do 30 września 2016 r.

Warunki ubezpieczenia