Artykuły filtrowane wg daty: październik 2017

26 października "Świetliczaki" uczestniczyły w pierwszych zajęciach tanecznych w Egurrola dance Studio. Tematem zajęć był taniec nowoczesny. Mimo zmęczenia wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni. Ciężką prace naszych uczniów możemy podziwiać na zdjęciach.

Teraz wszyscy czekają na zajęcia z hip-hopu, które odbędą się 16 listopada 2017 r.

Pod koniec października reprezentacja chłopców z klas II i III naszej szkoły brała udział w zawodach piłki nożnej XVIII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W gronie siedmiu szkół z dzielnicy Bałuty zajęliśmy II miejsce! Choć jest to miejsce na podium, pozostaje niedosyt, ponieważ do dalszych eliminacji zakwalifikowała się tylko jedna drużyna - ta, która zajęła I miejsce. Ale my i tak jesteśmy bardzo dumni z naszej drużyny i bardzo gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną kwestę na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej w formie konkursu „Złoto za serce” w SP 45 czyli kwestę przed kwestą. Rok temu uznaliśmy , ze zebrana wtedy kwota 825, 40 zł. jest rekordowa. W tym roku okazało się, że padł kolejny rekord - rekord absolutny. Zebraliśmy bowiem 922, 57 zł., a konkursie zwyciężyła klasa 6a, która zebrała największą kwotę - ponad 172,37 zł. Prawdziwą rekordzistką okazała się Natalia Frątczak z kl. 6a, która wpłaciła 160 zł. 28 października grupa twardzieli z 4c, 5b, 6b oraz 7a i 7b mimo deszczu i zimna wzięła udział w pracach porządkowych i kweście na Starym Cmentarzu.

26 października Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę. Były tańce, wężyki oraz konkursy i nagrody. Królową tańca została Wiktoria Guertler z 4c, a królem Oskar Filipczak z 5b. Muzykę i dekoracje przygotowały dziewczyny z 6a i 6b - Agnieszka Żuraw, Julka Szczawińska, Lidka Sójka, Paulina Ciamciak i Wiktoria Kowalska przy wsparciu Kuby Aniołczyka z 7a i Natalki Frątczak z 6a.

Kategoria: Samorząd Szkolny

20 października chłopaki z klas V i VI wzięli udział w eliminacjach grupowych w usportowione dwa ognie. Uczniowie pokonali zawodników z trzech szkół podstawowych i w listopadzie zawalczą o wejście do finału. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia!

25-10-2017

Przelewamy...

Od połowy września wznowiło działalność nasze koło przyrodnicze działające w ramach projektu "Szansa dla szkoły"! Rozpoczęliśmy cyklem zajęć prowadzonych metodami badawczymi - ucząc się, na początku, posługiwać sprzętem laboratoryjnym, a następnie badając właściwości wody. To były s u p e r zajęcia i ...przy okazji świetna zabawa.