Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2017

W sobotę 18 listopada 2017 r. w sali lustrzanej pałacu Poznańskiego odbyło się uroczyste podsumowanie XXIII kwesty na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej. Społeczność naszej szkoły została wyróżniona podziękowaniem za zaangażowanie i wieloletni udział nauczycieli, uczniów i rodziców w ratowaniu zabytków najstarszej łódzkiej nekropolii, w tym prowadzoną od prawie 10 lat akcję "kwesta przed kwestą".

link do ŁWD z 18 listopada 2017 r. - https://lodz.tvp.pl/34868110/18112017-1830

10 listopada 2017 r., w przeddzień Święta Niepodległości, uczciliśmy w naszej szkole nie  tylko bohaterów walczących o wolność Polski, ale też poznawaliśmy jej dzieje przez pryzmat obrazów naszego patrona – Jana Matejki. Samorząd Uczniowski przygotował wraz chórem krótkie spotkanie z historią, lekcję patriotyzmu ubarwioną wierszami i pieśniami. Później na godzinach z wychowawcą, klasy odgadywały tytuły dzieł Matejki w oparciu o prezentację multimedialną opracowaną przez uczniów z koła informatycznego. Przygotowały też plakaty o Janie Matejko.

6 listopada 2017 r. grupa uczniów naszej szkoły z klas 6b i 7a dołączyła na dworcu Łódź Fabryczna do ok. tysiąca łodzian, którzy wzięli udział we flash mobie - akcji poparcia dla kandydatury Łodzi jako gospodarza EXPO 2022. Organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Rozpoczęliśmy przygodę ze Scottie Go! Pierwsze zadania nie były takie trudne! Kolejne natomiast są coraz ciekawsze i wymagają wytężenia naszych szarych komórek, ale właśnie to jest fascynujące i daje ogromną satysfakcję, gdy po ekranie tabletu biega Scottie zgodnie z zapisanymi przez nas poleceniami. Polecamy wszystkim!

Szanowni Państwo - w najbliższym czasie będą do podpisania decyzje na przyznane/ lub nie, stypendia i zasiłki szkolne. Czasu na rozliczenie faktur jest mało, bo do 5 grudnia br. musimy podsumować faktury i przekazać informacje do MOPS. Liczymy zatem na współpracę i sprawne rozliczenie się z przyznanych świadczeń. Lista rzeczy, usług, które można kupić, jest w zasadzie taka sama jak w ubiegłym roku szkolnym. Z zestawieniem kwalifikowalnych zakupów można zapoznać się na tablicy obok pokoju pedagoga.

Przy rozliczaniu najważniejsze są:

- oryginały faktur

- odpowiednio dobrane do wieku dziecka zakupy artykułów szkolnych, niezbędnych w edukacji.

Zachęcam Rodziców, aby sprawę zakupów w ramach stypendium i zasiłku szkolnego skonsultować z wychowawcą klasy.

Pedagog szkolny - Bogumiła Myszkowska

Kategoria: Pedagog szkolny

31 października wybraliśmy się na film "My Little pony" rozpoczynając tym samym nowy sezon naszego Klubu Kinomaniaka. Obejrzeliśmy piękną historię prawdziwej przyjaźni małych kucyków - bajka warta obejrzenia - POLECAMY!

Kategoria: Świetlica