SP 45 - Łódź

W czwartek uczniowie klas I-III uczestniczyli w sportowej zabawie z "Mikołajką". W trakcie wyścigów rzędów uczniowie sprawdzili swoją szybkość, zwinność, zręczność i skoczność. Egzamin z "fantastycznej zabawy" wszyscy zdali na szóstkę. Na koniec każdy otrzymał słodki prezent wpostaci słodkiej mikołajkowej laski.

Uczniowie klas IV wykonali w listopadzie na lekcjach techniki wspaniałe obrazy z nici. Projekt nie był taki prosty jak by się wydawało. Uczniowie, najpierw musieli na deskach wbić gwoździe wg swojego projektu, a następnie wypełnić je kolorową nicią lub włóczką. Efekty prac zobaczcie sami w Galerii Żaka - zapraszamy!

30 listopada 2017 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas IV - VI dyskotekę z okazji Andrzejek. Były tańce i konkursy, ale także andrzejkowe wróżby. Muzykę i konkursy przygotowały dziewczyny z klasy VIb - Agnieszka Żuraw, Nikola Kaźmierczak i Lidka Sójka z pomocą Janka Gajdy z klasy VIa. Zabawa była przednia, a następna dyskoteka już w karnawale po Nowym Roku

Kategoria: Samorząd Szkolny

No i przyszła... ZIMA - chwilami biała, ale często mokra i zimna. Świetliczaki przygotowywały się do niej całą jesień. A jak?

Postawiliśmy na zdrowie - czyli witaminowe wsparcie organizmu. Odbył się w związku z tym cykl zajęć poświęconych zdrowiu zawartym w owocach i warzywach, który zakończył się 1 grudnia "Festiwalem warzyw i owoców". Były zagadki, rebusy, wiersze i... najważniejsza część DEGUSTACJA -oczywiście owoców i warzyw! Serce się radowało, gdy smakołyki znikały z talerzy, a radość z konsumpcji była ogromna!

Kategoria: Świetlica

14 listopada 2017 r. odbyły się warsztaty Samorządu Uczniowskiego dotyczące zmian w Statucie szkoły. Uczniowie pracowali w grupach. Dyskutowali o prawach i obowiązkach, karach i nagrodach, stroju codziennym i galowym, ale największe emocje wzbudziła kwestia korzystania z telefonów komórkowych na terenie szkoły. Przedstawiciele uczniów uzgadniali argumenty za i przeciw oraz ewentualne warunki korzystania z komórek. Wypracowali też propozycje kompromisowe, które zostały zaprezentowane przez opiekuna SU Radzie Rodziców i Radzie Pedagogicznej.

Kategoria: Samorząd Szkolny

30 listopada 2017 r. Świetliczaki poznały kolejny styl taneczny - jakim był hip-hop. Zajęcia odbyły się w Egurrola Dance Studio. Po wyczerpującej rozgrzewce, przyszedł czas na naukę układu hip- hopowego! Jak się szybko okazało hip-hop wcale nie jest taki prosty! Szkoda, że godzina tak szybko minęła. Każdy czuł niedosyt i już myślał o kolejnych zajęciach!

Kategoria: Świetlica