Artykuły filtrowane wg daty: sobota, 08 kwiecień 2017

Na zajęciach w Experymentarium dowiedzieliśmy się, czym jest prąd elektryczny, skąd się bierze w mieszkaniu, co to są elektrony i dlaczego się poruszają. Uruchomiliśmy zegarek elektryczny za pomocą prądu uzyskanego z cytryny i ziemniaków. Budowaliśmy obwody elektryczne o różnych funkcjach i efektach dźwiękowych.

W doświadczeniach udział wzięły: baterie, silniki, głośniki, pędniki, przełączniki, żarówki, ziemniaki, cytryny, przewody, śrubki... i oczywiście uczniowie klas V

W poniedziałek 3 kwietnia 2017 r. w ramach projektu "Szansa dla szkoły" uczniowie klas III a i III c wybrali się do Experymentarium. Zwiedzili wystawę oraz wzięli udział w warsztatach "Doświadczenia z Einsteinem". Te niesamowite zajęcia zakończyły się udziałem w grze tematycznej podsumowującej zdobyte wiadomości. Wszyscy uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem i już dopytywali o kolejne zajęcia w tym niesamowitym miejscu!

Franek Kuchta - uczeń klasy II b - zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym "Pocztówka z Pałacu Herbsta". W dniu 6 kwietnia podczas finału konkursu odebrał dyplom i nagrodę w pięknej sali balowej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Pod koniec marca klasa II b wybrała się na wyjątkową lekcję do... Pałacu Herbsta. W trakcie warsztatów "Raz, dwa, trzy pałac znasz i Ty" uczniowie zwiedzali sale pałacowe, poznawali ich historię i spacerowali po pięknym ogrodzie. To była wyjątkowa lekcja i wspaniałe przeżycie!