Artykuły filtrowane wg daty: środa, 23 maj 2018

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi ogrom czasu wolnego, który będziemy spędzać na podwórkach, łąkach, polach. W każdym z tych miejsc możemy spotkać różne zwierzęta. Co wtedy zrobić? Na to pytanie starał się odpowiedzieć Pan Paweł, który przyszedł do nas ze swoim psem - MOKIM. Nasz Gość mówił o tym jak odczytać "psi język", co lubią psy, a czego nie należy robić. Uczył nas prawidłowej reakcji na psa, który nas atakuje - i teraz już każdy z nas zna pozycję "żółwia", która najlepiej ochroni nas w tej sytuacji.

Spotkanie z MOKIM i jego Panem było nie tylko bardzo ciekawe i pełne wrażeń, ale przełamało w niektórych z nas lęk przed dużym psem. D Z I Ę K U J E M Y !

We czwartek 17 maja uczniowie klas I b i 2 a uczestniczyli w zajęciach w Planetarium. W tym niezwykłym, bo okrągłym, pomieszczeniu oglądali nocne niebo. Nad ich głowami błyszczały gwiazdy układające się w konstelacje. Poznali położenie gwiazdy północy, oglądali przez teleskop, z tarasu budynku, panoramę naszego miasta. Podczas tego spotkania z NAUKĄ doświadczali i eksperymentowali pod bacznym okiem Pana Profesora Doświadczalskiego - dowiedzieli się co to jest prąd, dlaczego niektóre przedmioty przyciągają się, a niektóre odpychają. Szukali odpowiedzi na pytanie - dlaczego włosy podnoszą się i sterczą po przysunięciu do nich balona lub plastikowej rurki.

To były wspaniałe zajęcia, które we wszystkich wzbudziły wiele emocji i pobudziły jeszcze większa ciekawość!

Niedawno uczniowie klasy I b gościli na swoich zajęciach młodszych kolegów Miejskiego Przedszkola nr 18.

Pokazaliśmy przedszkolakom jak pracujemy. Wspólnie zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy znana piosenkę "Siała baba mak" oraz wykonaliśmy baaaaaardzo długi rysunek ukazujący piękno wiosny. Niektórzy z naszych gości już niedługo - bo we wrześniu, przyjdą do naszej szkoły.

Czekamy na Nich z niecierpliwością!

W niedzielę - 20 maja 2018 r. odbył się Mały Bieg Piotrkowską. Nas też nie mogło tam zabraknąć! Wśród 1500 dzieciaków województwa łódzkiego znalazło się 26 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy mieli do przebiegnięcia dystans 800 lub 900 m, w zależności od wieku. Wszyscy dzielnie pokonali swoje dystanse, ciesząc się, że mogli w ten sposób pomóc podopiecznym Fundacji Gajusz.

Mamy tylko nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas więcej i więcej... i więcej...

Kategoria: Sport

17 maja 2018 r. Świetliczaki klas II i III kolejny raz uczestniczyły w zajęciach tanecznych e Egurrola Dance Studio. W drodze na zajęcia czekała nas niespodzianka - pyszne lody od taty naszej koleżanki! Potem szybki krokiem ruszyliśmy na lekcje tańca, aby spalić te "smaczne kalorie". Pani Agata dała nam niezły wycisk. Mamy nadzieję, że niedługo będziecie mogli podziwiać nasz układ taneczny! :D

Kategoria: Świetlica

16 maja 2018 r. uczniowie klas III i IV wzięli udział w czwórboju lekkoatletycznym zorganizowanym przez SP 55 w Łodzi. Nasi młodzi sportowcy, w upale, sprawdzali się w czterech konkurencjach - biegu na 40 m, rzucie piłeczka palantową, skoku w dal oraz biegu długim na dystansie 600 m. Największy sukces odniosła uczennica klasy 4 a - Rozalia Zakosztowicz zajmując III miejsce w rzucie piłeczką palantową, oddając rzut na odległość 24,5 m.

Ogromne gratulacje dla wszystkich Naszych Małych Lekkoatletów!

Kategoria: Sport