Nasza szkoła realizuje projekt "Szansa dla szkoły"

Beneficjent: Miasto Łódź

Realizator: Szkoła Podstawowa nr 45 w Łodzi

Cel główny: Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, technologii informacyjnej i język angielski

Wartość projektu: 499 212,50 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 424 331 zł

Szczegóły w:

Informacje o projekcie i Regulaminie konkursu

Formy działań

Formularz zgłoszenia i oświadczenie

 

Rok szkolny 2017/18 - II półrocze

- harmonogram zajęć od 12 lutego 2018 r.

- harmonogram zajęć psychoedukacyjnych

POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

- harmonogram zajęć polisensorycznych

- harmonogram zajęć logopedycznych

ARCHIWUM

Młodzi informatycy robią kolejny krok w cyfrowym świecie programowania. Po zabawie z grą Scottie Go, programowaniu na stronie "Godziny kodowania" i nauce kierowania Dashami nadszedł czas na Scratcha - podobno najprostszy program do nauki programowania. Najprostszy dla wytrawnych programistów - bo nasze początki wcale nie były ani łatwe, ani takie proste jak by się to mogło wydawać! Ale dajemy radę i już wkrótce przedstawimy efekty naszych zmagań z tym sympatycznym kotem i innymi duszkami.

Trzecioklasiści rozpoczęli własnie swoją - mamy nadzieję, że wielką- przygodę z programowaniem. Przejdą piętnastogodzinny "kurs" będący wstępem do nauki programowania. Podzieleni na małe grupy, poznają tajniki programowania z wykorzystaniem gry Scottie Go, strony internetowej www.godzinakodowania.pl , oraz "sympatycznych" robotów Dash. Już po pierwszych zajęciach widać, że to jest to "co lubią tygrysy"!

Wkrótce podobne zajęcia rozpoczną uczniowie klasy III a i III b.

 Trzecioklasiści zakończyli właśnie udział w trzygodzinnych warsztatach z klockami LEGO. 

Była to super zabawa wymagająca od nas współpracy, współdziałania i akceptowania pomysłów innych członków grupy. Wspólnie budowaliśmy planety miłości, przyjaźni i szczęścia - każda grupa stworzyła coś innego, ciekawego czasami zaskakującego i bardzo pomysłowego. Były to SUPER zajęcia! 

 

W styczniu 2018 r. na zajęciach koła przyrodniczego skupiliśmy się na prowadzeniu obserwacji mikroskopowych. Uczyliśmy się wykonywać preparaty przeżyciowe - badaliśmy np. jak sól wpływa na komórki roślinne. Wykonywaliśmy też rysunki "spod mikroskopu" - co było nieco trudne, ale chyba daliśmy radę! Czasem trudno uwierzyć, jak odmiennie wygląda świat oglądany przez okular mikroskopu! Sprawdźcie sami!

Wyprawy do Planetarium zaowocowały niesamowitymi pracami przedstawiającymi nie tylko rozgwieżdżone zimowe niebo, prace astronomów... W naszych głowach jest ciągle dużo wiadomości o różnych konstelacjach i planetach, pamiętamy też legendy i mity z nimi związane oraz  to ogromne wrażenie, gdy spogląda się w rozgwieżdżone niebo rozpoznając poszczególne gwiazdozbiory i planety.... Mamy nadzieję, że udało nam się przenieść to  na papier naszych prac.

W czwartek - 4 stycznia 2018 r. uczniowie klas III, w ramach projektu "Szansa dla szkoły", uczestniczyli w niezwykłych zajęciach w łódzkim Planetarium EC1. 

Od samego początku zajęć nasze zainteresowanie i ciekawość rosła z minuty na minutę! Z zadartymi głowami wszyscy obserwowaliśmy gwiazdozbiór zimowego nieba. Pojawił się tam Orion, Wielka i Mała Niedźwiedzica i ta najważniejsza - Gwiazda Polarna - wskazująca Północ. Nie są one już dla nas tak tajemnicze!

Czy wiecie co to jest Supernowa? - jej wybuch i pojawienie się na rozgwieżdżonym niebie wywołał nasze okrzyki zachwytu! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem dzisiejszych zajęć w Planetarium i już marzymy o kolejnych w tym niesamowitym miejscu!

Strona 1 z 6

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

Scroll to top