Realizujemy projekt SZANSA DLA SZKOŁY

Termin: 1.02.2017 - 31.07.2018

Beneficjent: MIASTO ŁÓDŹ

Realizator: Szkoła Podstawowa nr 45 w Łodzi

Cel główny: Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, technologii informacyjnej i języka angielski

Wartość projektu: 499 212,50 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 424 331 zł

Szczegóły w:

Informacje o projekcie i Regulaminie Konkursu

Formy działań

Formularz zgłoszenia i oświadczenie

Rok szkolny 2017/18 - I półrocze

harmonogram zajęć po zmianie planu lekcji 13.11.17

harmonogram zajęć

harmonogram wycieczek

harmonogram zajęć psycho-edukacyjnych

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

- harmonogram zajęć logopedycznych

- harmonogram zajęć matematycznych z zakresu terapii

- harmonogram zajęć doskonalących umiejętność czytania z zakresu terapii

- harmonogram zajęć polisensorycznych

Rok szkolny 2016/17

Harmonogram zajęć

Harmonogram wycieczek

Harmonogram zajęć psycho-edukacyjnych

Rozpoczęliśmy przygodę ze Scottie Go! Pierwsze zadania nie były takie trudne! Kolejne natomiast są coraz ciekawsze i wymagają wytężenia naszych szarych komórek, ale właśnie to jest fascynujące i daje ogromną satysfakcję, gdy po ekranie tabletu biega Scottie zgodnie z zapisanymi przez nas poleceniami. Polecamy wszystkim!

25-10-2017

Przelewamy...

Od połowy września wznowiło działalność nasze koło przyrodnicze działające w ramach projektu "Szansa dla szkoły"! Rozpoczęliśmy cyklem zajęć prowadzonych metodami badawczymi - ucząc się, na początku, posługiwać sprzętem laboratoryjnym, a następnie badając właściwości wody. To były s u p e r zajęcia i ...przy okazji świetna zabawa.

W ramach projektu współfinansowanego z środków Unii Europejskiej - "Szansa dla szkoły",

także w tym roku szkolnym, w każdy czwartek w godzinach 14.00-15.30

w sali nr 29 (obok biblioteki szkolnej)

można skorzystać z porad i konsultacji psychologa.

Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli.

Tajemnice grafiki odsłaniają przed nami kolejne karty. Teraz "rozkładamy na części" Painta 3D! I kto by pomyślał, że Paint może nas jeszcze zafascynować?! ... a jednak - sprawdźcie sami!

20 i 21 września 2017 r. duża grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyjazd finansowany był z środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Szansa dla szkoły". Atrakcji było mnóstwo, z różnych dziedzin nauki. Każdy z uczniów znalazł coś interesujące dla siebie!

W ramach zajęć wyrównawczych z języka polskiego zjednoczyła się "paczka" z 4a i 5b! Często mieliśmy także gości!

Działo się... Tu robiliśmy teksty, pracowaliśmy nad różnymi ambitnymi zadaniami, udaliśmy się także do ortograficznego zoo, uczyliśmy się uważnie czytać, dbać o swój "paszporcik" - zeszyt i ... wierzyć w swoje możliwości, walczyć o siebie! Tu mogliśmy wyrównać szanse!

Pracowaliśmy w zespołach "redakcyjnych". Mierzyliśmy się z różnymi zadaniami. Wplataliśmy w projekt fascynujące zajęcia... "Wpadaliśmy" np. do naszej szkolnej biblioteki. Pani bibliotekarka gościła nas często i zawsze miała dla nas jakąś niespodziankę. Urzekła nas np. prezentacja: "Naj..." Najstarsze książki w naszej bibliotece, najmniejsze, najbardziej poczytne, najbardziej intrygujące słowniki... Białe kruki! Byliśmy pod wrażeniem, gdy zobaczyliśmy - jak w kalejdoskopie - prezentację dotyczącą artystycznych książek!

Ukoronowaniem szych spotkań był konkurs przekrojowy w Parku "Śledzia"!

Kochamy PROJEKT!