Nasza szkoła realizuje projekt "Szansa dla szkoły"

Beneficjent: Miasto Łódź

Realizator: Szkoła Podstawowa nr 45 w Łodzi

Cel główny: Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, technologii informacyjnej i język angielski

Wartość projektu: 499 212,50 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 424 331 zł

Szczegóły w:

Informacje o projekcie i Regulaminie konkursu

Formy działań

Formularz zgłoszenia i oświadczenie

Rok szkolny 2017/18 - II półrocze

- harmonogram zajęć od 12 lutego 2018 r.

- harmonogram zajęć psychoedukacyjnych

- harmonogram wycieczek

POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

- harmonogram zajęć polisensorycznych

- harmonogram zajęć logopedycznych

ARCHIWUM

19 kwietnia 2018 r. grupa młodych informatyków spotkała się na 4 godz. zajęciach z instruktorem Panem Adamem Cyrańskim, który pokazał im nowe możliwości w programowaniu naszych ulubionych robotów. Nie było łatwo, ale dali radę! Roboty poruszały się nie tak jak chciały, ale tak jak chcieli nasi młodzi informatycy. Gratulujemy i podziwiamy!

Pod koniec lutego uczniowie klas III rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem. Każda klasa została podzieleni na trzy 6-7 osobowe grupy i w takim składzie podczas zajęć składających się z 5 lekcji dzieci poznają kolejno tajniki programowania z wykorzystaniem gry Scottie Go, strony internetowej www.godzinakodowania.pl, oraz programowania robotów Dash. Jest to nie tylko wspaniała zabawa, ale i nauka rozwiązywania problemów,  współpracy i współdziałania z innymi! Tylko pozazdrościć!

W ramach naszego projektu uczniowie klas I korzystają z zajęć prowadzonych w 2-3 osobowych zespołach przez pedagogów, psychologów i logopedów. Podczas tych spotkań uczą się poprawnie wymawiać głoski, sylaby i wyrazy, poznają sposoby prawidłowego i szybkiego odczytywania wyrazów i zdań oraz liczenia, przeliczania i rozwiązywania zadań. Jak widać na zdjęciach także nasi nauczyciele podpatrują specjalistów, aby później skuteczniej prowadzić swoje zajęcia.

Odpowiedzi na to pytanie szukali podczas warsztatów, prowadzonych w ramach projektu "Szansa dla szkoły", przez psychologa - Panią Milenę Szkudlarek,  uczniowie klas III, IV i V. Wszyscy dyskutowali, zapisywali i rysowali tworząc ciekawe mapy myśli i pragnąc znaleźć to złote panaceum nie tylko na 5 i 6 ale przede wszystkim na trwałą wiedzę i umiejętności. Czy im się udało przekonamy się pod koniec roku szkolnego.

Tym razem czwartoklasiści rozpoczynają swoją wielką przygodę z informatyką! Miejmy nadzieję, że im się spodoba!

Młodzi "GraFicy" z koła informatycznego zorganizowali wystawę swoich prac, które postanowili poddać ocenie swoich kolegów, nauczycieli i rodziców. Każdy mógł zagłosować na dwie prace. Po skrupulatnym podliczeniu głosów okazało się, że uczniom najbardziej spodobała się praca Roksany Nowak z kl. 5a, natomiast rodzice wybrali pracę Igora Łaszewskiego z klasy 5b. Wszystkim bardzo dziękujemy za tę piękną wystawę, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wspaniałych pomysłów.

Ogólne wyniki konkursu