Projekt „Moja wymarzona ekopracownia” jest realizowany w naszej szkole

- Szkole Podstawowej nr 45 im. Jana Matejki w Łodzi!

W maju i czerwcu na lekcjach przyrody poznawaliśmy sieć rzeczną Łodzi i okolic korzystając z filmów edukacyjnych przygotowanych przez ODE Źródła – z serii  „Z nurtem łódzkich rzek”.

Wykonywaliśmy też ulotki informacyjne, w których uczniowie klas IV zachwalali uroki przyrodnicze Łodzi i regionu, uczniowie klas V reklamowali łódzką wodę kranową, a szóstoklasiści poruszali temat konieczności oszczędzania wody. Uczniowie klasy 6a dodatkowo wzięli udział w warsztatach „ Niebieska planeta – jak chronić zasoby wodne Ziemi?” w ODE Źródła.

Z najciekawszych prac powstała wystawa, którą podziwiać możecie w holu szkoły.

Z A P R A S Z A M Y !

Zielone Centrum Łodzi – ekopracownia w SP45 prezentuje

Kleszcze ruszają na żer. Choć brzmi to jak tytuł kiepskiego horroru, dużo w tym prawdy. Właśnie teraz, wiosną, rozpoczynają swą aktywność, która będzie trwać do listopada. Kto jest na liście potencjalnych ofiar?

Przedstawiamy prace uczniów, które zostały wykonane na zajęciach Zielone Centrum Łodzi – ekopracownia w SP 45

Prezentacja 1: Historia Parku Staromiejskiego

Prezentacja 2: Ptaki Parku Staromiejskiego

Prezentacja 3: Prawa i obowiązki właściciela psa

Prezentacja 4: Zielnik

Uczniowie klas trzecich ponownie gościli na zajęciach Zielonego Centrum Łodzi – ekopracownia w SP 45. W trakcie kwietniowych warsztatów dyskutowali o sposobach ochrony przyrody w Polsce. Rozpoznawali chronione rośliny i zwierzęta, oglądali film pt. „Jak chronimy przyrodę ojczystą".

Ciekawe, o czym dowiedzą się na majowym spotkaniu?

W tym tygodniu do ODE Źródła wybrali się na  uczniowie klas 6a i 6b.

W trakcie warsztatów zatytułowanych „Góra śmieci rośnie” przekonali się, jak poważny problem stanowią śmieci produkowane w nadmiernych ilościach przez człowieka. Mieli okazję wykazać się umiejętnością sortowania śmieci i podzielić się pomysłami na ponowne ich wykorzystanie – czyli jak w rzeczywistości stosować zasadę 3XR – Reduce – Reuse – Recykle. Wykonali także wspaniałe plakaty reklamujące jej stosowanie.

Czy dobrze bawili się na zajęciach? Zobaczcie sami…..