26-04-2013

Ważna informacja dotycząca rozliczania stypendiów szkolnych

Podstawowym celem pomocy materialnej dla uczniów jest zmniejszenie różnic w dostępie do edukacji, wynikających z trudnej sytuacji materialnej ucznia. Rozwiązanie przyjęte w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty nie przewiduje jednak udzielenia wszystkim uczniom spełniającym kryterium dochodowe jednakowej pomocy finansowej.

Warunkiem udzielenia pomocy edukacyjnej nie jest wyłącznie zła sytuacja materialna, ale istnienie rzeczywistych potrzeb edukacyjnych przedstawionych we wniosku.

Świadczenia pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym mogą być przyznane w formie:

- całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole, w ramach planu nauczania, a także udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą;

- pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym w tym, w szczególności zakupu podręczników.

Ilość odsłon: 4872 Ostatnio zmieniany: 26-04-2013