Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu „Laboratoria Przyszłości”. Program ten jest inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem tego programu jest budowanie kreatywnych i technicznych kompetencji wśród uczniów.

Nasza szkoła pozyskała środki finansowe w kwocie 100 200,16 zł, które przeznaczyliśmy między innymi na stworzenie typowej sali technicznej wyposażonej w nowoczesne rozwiązania edukacyjne.

Tym razem uczniowie i uczennice klasy III b postanowili wybrać się do …. Afryki. Dokładnie zgłębiliśmy wiadomości na temat tego kontynentu. Poznaliśmy nie tylko świat zwierząt, ale też i ciekawe miejsca, rzeki, państwa … Efekt Naszej „podróży” prezentujemy w Naszych projektach.

Uczniowie klas VI przez ostatnie pięć miesięcy realizowali projekt "Łódka" na lekcjach techniki. Wytwory oparte były na zasadzie od szczegółu do ogółu. Możecie je podziwiać na załączonych zdjęciach. Zwodowanie łódek nastąpi już niebawem, bo 21 marca w PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY.

24-10-2019

Projekt "Las"

W czwartek, 24 października 2019 r., uczniowie klasy III b zaprosili uczniów klas drugich do swojej klasy. Zaprezentowali efekt swojej pracy nad projektem „ Las”.

Klasy VI rozpoczęły już drugi projekt techniczny. Jest nim łódka.

We wrześniu 2019 r. uczniowie klas VI zakończyli realizację projektu technicznego " Wąż". Efekty całorocznej pracy możecie podziwiać na foto relacji. Ciekawe czy uda się Wam odnaleźć swojego węża?

Co to jest projekt? Na to pytanie odpowiedzi szukali uczniowie klasy II b. Po zapoznaniu się z zasadami pracy w projekcie, przystąpili do jego realizacji. Zadaniem dzieci było zgłębienie tematu „Ogród”. Współpraca w grupach przyniosła zaskakujące efekty. Sami zobaczcie jak sobie poradzili. Zdaniem autorów, praca nad projektem daje mnóstwo frajdy.