CELE DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

1. Aktywizowanie życia społecznego w szkole.
  2. Ukształtowanie zainteresowań życiem i działalnością społeczną.
  3. Ukształtowanie nawyków efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie (liczenie się z potrzebami innych, gotowość wzajemnej pomocy, tolerancja, podporządkowanie się interesom zbiorowym, ofiarność dla zespołu).
  4. Kształtowanie umiejętności racjonalnego organizowania i kulturalnego spędzania wolnego czasu.
  5. Ukształtowanie gotowości podejmowania obowiązków i odpowiedzialności za ich realizację.
  6. Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności szkolnej.
  7. Kształtowanie umiejętności planowania zadań i ich urzeczywistniania.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego: Kinga Kaźmierczak z kl. 8b

Zastępca przewodniczącej: Piotr Jach z kl. 7b

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: p. Monika Jakóbiec

Miło jest nam poinformować , że od września 2023r do stycznia 2024r udało nam się zebrać 250 kg korków na rzecz Łódzkiego Hospicjum " Łupkowa". To 250kg stanowi ¼ zakupu wózka inwalidzkiego dla podopiecznych hospicjum. Akcja trwa nadal…. Jeśli masz w domu korki i nie zbierasz ich dla innych potrzebujących - przynieś do nas!

Mamy to!

Drodzy nauczyciele, uczniowie, rodzice - miło jest zakomunikować, że podczas kiermaszu świątecznego udało nam się zebrać kwotę 3624, 40zł. Pragniemy przypomnieć, że dochód z tej akcji zostanie w całości przeznaczony na zakup nowego sztandaru szkoły. Samorząd Uczniowski ani przez chwilę nie wątpił w powodzenie tego przedsięwzięcia. Wszystkim składamy ogromne płynące prosto z serc podziękowania. Przez cały czas wierzyliśmy w potężną moc wszystkich Państwa.

Jak co roku Szkolne Koło Wolontariatu przy współpracy z SU zbierało karmę dla psów i kotów. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć schronisko z Głowna. Kierownictwo schroniska w imieniu tych małych i bezbronnych serduszek przesyła ogromne podziękowania wszystkim, którzy wsparli szkolną akcję  STOP - PUSTYM MISKOM.

14 grudnia, zgodnie z planem został otwarty Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów ozdoby bożonarodzeniowe: piernikowe domowe wypieki oraz przepyszne ciasta, kartki świąteczne, dekoracje choinkowe, mikołaje i aniołki z balonów, świąteczne lampiony.

W dniach 14-21 grudnia 2023 r. serdecznie zapraszamy na

PIERWSZY SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Do nabycia będą ozdoby i świąteczne słodkości wykonane przez uczniów naszej szkoły:

kartki bożonarodzeniowe, dekoracje choinkowe ,

mikołaje wykonane techniką makramy, mikołaje i aniołki z balonów, świąteczne lampiony,

piernikowe domowe wypieki, ciasta domowe, itp.

Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na zakup SZKOLNEGO SZTANDARU.

Mamy nadzieję , że tłumnie przybędziecie Państwo do naszej szkoły i że kolejny raz nas nie zawiedziecie

SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKA SP45

Możemy ogłosić sukces akcji, bowiem, dzięki Waszemu zaangażowaniu, udało się zabrać 1603 kilogramy kasztanów.

Absolutnymi zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych zostały klasy 3b (228,5 kg) i 8b (303,5 kg), ale na wyróżnienie zasługują także klasy 2a (196kg) i 4a (180kg).

Bardzo dziękujemy za udział w zbiórce kasztanów. Kolejna za rok.

Samorząd Uczniowski z nauczycielem bibliotekarzem

Piękna polska jesień zachęca do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu, dlatego…

Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników udziału w szkolnej zbiórce kasztanów. Klasa, która uzbiera ich najwięcej zdobędzie nagrodę niespodziankę. Nagroda przewidziana jest także dla najwytrwalszego zbieracza wśród nauczycieli i pracowników szkoły.

Zebrane kasztany przynosimy na dyżurkę szkoły, gdzie zostaną skrupulatnie zważone i zapakowane do odpowiedniego worka, przypisanego klasie.

Zbiórka i ważenie TYLKO w dniach 9 - 13 października 2023 r.

Ważne, aby przynoszone przez Was kasztany nie były w żaden sposób uszkodzone, a także wolne od zapachu stęchlizny i pleśni, bo takie już się do niczego nie nadają i nie zostaną przyjęte do skupu.

O ilości zebranych kasztanów będziemy informować Was na bieżąco. Zdobyte z ich sprzedaży fundusze przeznaczymy na zakup nowego Sztandaru dla naszej Szkoły Podstawowej nr 45.

Zapraszamy do udziału w akcji!!!

Samorząd Uczniowski z nauczycielem bibliotekarzem