02-11-2014

XX kwesta na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej

W tym roku odbyła się na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej XX KWESTA na rzecz ratowania zabytków tej najstarszej łódzkiej nekropolii.

Nasza szkoła od listopada 2006 roku opiekuje się jednym z przeznaczonych do renowacji grobowców w części ewangelickiej. Jak co roku wykonaliśmy prace porządkowe na terenie i wokół grobowca rodziny Jacoba Vive. W pracach porządkowych wzięli udział przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas IV, V i VI. W dniach 10-30 października 2014 r. zorganizowaliśmy w szkole "KWESTĘ przed KWESTĄ" czyli zbiórkę pieniędzy na ratowanie zabytków Starego Cmentarza wśród uczniów i pracowników szkoły. Podczas tegorocznej kwesty w szkole zebraliśmy 432,30 zł. To więcej niż w ubiegłym roku, kiedy zebraliśmy 403,46 zł. Tym razem najwięcej wpłaciła klasa II b zdobywając nagrodę "Złoto za serce". Kwestowaliśmy także na terenie cmentarza 31 października 2014 r. wraz z przedstawicielami innych szkół. Łącznie udało nam się zebrać w tym roku ponad 600 zł.

Wszystkim kwestującym i ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Ilość odsłon: 2131 Ostatnio zmieniany: 04-11-2014