• ŚWIETLICA SZKOLNA zapewnia opiekę uczniom klas I - VI
  • Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 17.00
  • Aby zapisać dziecko do świetlicy należy wypełnić KARTĘ ZGŁOSZENIA.

Nasza świetlica jest nietypowa i inna niż wszystkie!

Na zajęciach możemy rozwijać swoje zdolności manualne, sportowe. Bierzemy udział w konkursach plastycznych, sportowych, wiedzowych. Udzielamy się teatralnie, przygotowujemy przedstawienia, spotkania; tańczymy i śpiewamy. Mamy także możliwość uzupełnienia swoich wiadomości lekcyjnych, odrabiania prac domowych przy fachowej pomocy, a wszystko to w serdecznej atmosferze, która pozwala na nawiązanie przyjaźni i umacnianie koleżeństwa.

Jeśli przyjdziesz do nas, zobaczysz ile mamy ciekawych pomysłów na pracę i zabawę.

W Internecie, gazetach oraz książkach kulinarnych jest wiele przepisów na słodkie, a zarazem zdrowe przekąski dla dzieci. Podczas piątkowych warsztatów kulinarnych, dziewczynki z klasy drugiej, wykorzystały jeden z pomysłów i przygotowały szybki, pożywny oraz zdrowy deser.

Podczas zajęć świetlicowych rozmawialiśmy o życiu dawnym i dzisiejszym. Dzieci obejrzały prezentację dotyczącą stylu życia ludzi w dawnych czasach, różnic w mierzeniu czasu, różnic w modzie, w transporcie oraz urządzeniach domowych.

W ramach świetlicowych zajęć z upcyklingu, dziewczynki z klasy 2 a, wykonały klanów oraz wesołe pingwinki z rolek papierowych, ścinków kolorowego papieru i bibuły. Wykorzystały również swoje zdolności plastyczne robiąc zabawki z masy papierowej.

Warsztaty kulinarne w świetlicy szkolnej są wspaniałą przygodą i doświadczeniem dla dzieci. To właśnie dzięki nim, uczniowie uczą się samodzielnie komponować zdrowe jedzenie, ale również kształtują umiejętność przyrządzania posiłków z zachowaniem higieny.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego, milusiego w dotyku MISIA. Mimo różnorodności innych zabawek, wciąż jest najpopularniejszą maskotką wśród najmłodszych. Misie stały się bohaterami bajek oraz filmów. Moda na misia nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”.

W czwartek 16 listopada w świetlicy klas 1 odbyła się pierwsza edycja MAM TALENT. Podczas tego konkursu uczniowie przedstawiali swoje zdolności taneczne, wokalne, aktorskie i zręcznościowe. Wspaniała publiczność dopingowała i wspierała młodych artystów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Pierwsze świetlicowe warsztaty kulinarne w nowym roku szkolnym już za nami. W ramach omawiania bloku tematycznego „Witaminki z sadów i ogrodów, czyli kilka słów o zdrowym odżywianiu”, uczennice klas II przygotowały owocowe szaszłyki. Na talerzach pojawiły się świeże gruszki, winogrona, mandarynki, śliwki, maliny, kiwi i banany.