• ŚWIETLICA SZKOLNA zapewnia opiekę uczniom klas I - VI
  • Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 17.00
  • Aby zapisać dziecko do świetlicy należy wypełnić KARTĘ ZGŁOSZENIA.

Nasza świetlica jest nietypowa i inna niż wszystkie!

Na zajęciach możemy rozwijać swoje zdolności manualne, sportowe. Bierzemy udział w konkursach plastycznych, sportowych, wiedzowych. Udzielamy się teatralnie, przygotowujemy przedstawienia, spotkania; tańczymy i śpiewamy. Mamy także możliwość uzupełnienia swoich wiadomości lekcyjnych, odrabiania prac domowych przy fachowej pomocy, a wszystko to w serdecznej atmosferze, która pozwala na nawiązanie przyjaźni i umacnianie koleżeństwa.

Jeśli przyjdziesz do nas, zobaczysz ile mamy ciekawych pomysłów na pracę i zabawę.

No i przyszła... ZIMA - chwilami biała, ale często mokra i zimna. Świetliczaki przygotowywały się do niej całą jesień. A jak?

Postawiliśmy na zdrowie - czyli witaminowe wsparcie organizmu. Odbył się w związku z tym cykl zajęć poświęconych zdrowiu zawartym w owocach i warzywach, który zakończył się 1 grudnia "Festiwalem warzyw i owoców". Były zagadki, rebusy, wiersze i... najważniejsza część DEGUSTACJA -oczywiście owoców i warzyw! Serce się radowało, gdy smakołyki znikały z talerzy, a radość z konsumpcji była ogromna!

30 listopada 2017 r. Świetliczaki poznały kolejny styl taneczny - jakim był hip-hop. Zajęcia odbyły się w Egurrola Dance Studio. Po wyczerpującej rozgrzewce, przyszedł czas na naukę układu hip- hopowego! Jak się szybko okazało hip-hop wcale nie jest taki prosty! Szkoda, że godzina tak szybko minęła. Każdy czuł niedosyt i już myślał o kolejnych zajęciach!

31 października wybraliśmy się na film "My Little pony" rozpoczynając tym samym nowy sezon naszego Klubu Kinomaniaka. Obejrzeliśmy piękną historię prawdziwej przyjaźni małych kucyków - bajka warta obejrzenia - POLECAMY!

Tak, tak, to już kolejny raz dzieci ze świetlicy szkolnej miały możliwość w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą podczas zajęć świetlicowych na temat zdrowego odżywiania. Wspólnie wykonaliśmy zdrowy podwieczorek z krakersów, serków i nowalijek: rzodkiewek, szczypiorku i ogórków. Kanapeczki zniknęły w mgnieniu oka. Polecamy rodzicom :D

Nadejście upragnionej wiosny Świetliczaki uczciły "babeczkową ucztą", którą same przygotowały od początku do... smacznego końca. Pracę nad tym wyjątkowym wydarzeniem rozpoczęły od... dokładnego przeczytania przepisu i doboru składników. Później zawzięcie każdy mieszał ciasto i starannie wlewał je do foremek. Po upieczeniu i przestygnięciu nastąpił najprzyjemniejszy moment - degustacja. Niestety musimy uwierzyć na słowo - "Były pyszne! Mniammmmmmmmmmmmmmmmmmm, mniammmmmmmmmmmmmmmmmmmm!

Już kolejny raz "Świetliczaki" w ramach Klubu Kinomaniaka wybrały się do kina IMAX na bajkę pt.: Balerina. Losy małej bohaterki poruszył wszystkich i po powrocie do szkoły dzieci wykonały prace na temat "Moja pasja". Prace zostały przekazane zgłoszone do konkursu organizowanego przez kino IMAX.

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klasy I i II a wzięli udział w konkursie "Pudełkowy pupil". Świetliczaki mając do dyspozycji pudełka, kolorowy papier, klej, pastele i mazaki stworzyli sylwetki swoich pupili. Na koniec każdy uczeń zaprezentował swoją pracę. I tak w świetlicy pojawiła się kocica - Emilka, chomiki - Gruby i Węgielek, króliki - Róża i Lila oraz psy - Tofik i Daisy. Jury wszystkim uczestnikom konkursu przyznało I miejsce.  Wszystkim  Świetliczakom bardzo gratulujemy!