02-11-2012

MAMY REKORD - XVIII KWESTA NA RZECZ RATOWANIA ZABYTKÓW STAREGO CMENTARZA

Napisane przez: Członkowie Klubu Młodego Łodzianina wraz z opiekunem – Jolantą Ozimek

Rekordową okazała się tegoroczna szkolna kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej. Zebraliśmy aż 533 zł czyli niemal dwa razy więcej niż w roku 2011 (wtedy było 270 zł.) Wraz z datkami mieszkańców Łodzi zebranymi 2 listopada 2012 r., na ratowanie zabytkowych nagrobków Starego Cmentarza wpłaciliśmy prawie 700 zł.

Okazało się, że jesteśmy jedyną w Łodzi szkołą, która organizuje „kwestę przed kwestą", czyli najpierw zbieramy w szkole datki na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza, a potem kontynuujemy kwestę na terenie najstarszej łódzkiej nekropolii wraz z wolontariuszami z innych szkół.

Naszą akcję – „Złoto za serce" - w tym roku organizowaliśmy już po raz trzeci. Byliśmy wzruszeni podziękowaniami za działania na rzecz dziedzictwa kulturowego naszego miasta od prezesa i członków zarządu Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem.

Kwestując 2 listopada 2012 r. przy ul. Ogrodowej, również zwiedzaliśmy to arcyciekawe miejsce, zwracając szczególną uwagę na tegoroczne realizacje TOnSC. Po renowacji zabytkowe nagrobki prezentują się wspaniale.
Sukces tegorocznej kwesty w naszej szkole zawdzięczamy przede wszystkim hojnym darczyńcom i zaangażowaniu młodego pokolenia. Dlatego składamy serdeczne podziękowania Uczniom naszej szkoły, ich Rodzicom oraz Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom, za wsparcie kwesty i działań na rzecz Łodzi - naszej małej ojczyzny.

Ilość odsłon: 2514 Ostatnio zmieniany: 02-11-2012

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

WRZESIEŃ 2018

Scroll to top