14-06-2016

Dzień Sportu

Napisał:

Dzień Sportu w naszej szkole  przeprowadziliśmy 1 czerwca 2016r. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły z klas 1-6, dyrekcja, nauczyciele, chętni rodzice, a także zaproszona na pokazowy mecz piłki ręcznej trenerka 14 gimnazjum wraz z młodzieżą.  Dzięki pomocy nauczycieli wychowania fizycznego i młodzieży z pobliskiego liceum nr XIII mogliśmy jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten dzień naszym dzieciom. Jesteśmy im szczególnie wdzięczni za bardzo dobre nagłośnienie całej, kilkugodzinnej imprezy, malowanie twarzy chętnym dzieciom przez cały czas trwania zabawy oraz zapoznawanie z podstawami udzielania I pomocy przedmedycznej. O godzinie 9.00 wszyscy zebraliśmy się na szkolnym boisku. Każda klasa była ubrana w innym kolorze, przedstawiała na plakacie wybraną dyscyplinę sportową. Przy muzyce rozpoczęła się defilada. Po dwukrotnym okrążeniu boiska, Pani Dyrektor uroczyście otworzyła sportowe zmagania.

O 9.15 rozpoczęła się dziesięciominutowa rozgrzewka dla wszystkich biorących udział w sportowych zmaganiach, prowadzona przy muzyce pod kierunkiem uczennicy XIII LO.
Po jej zakończeniu klasy 1-3 rozpoczęły udział w ”konkursie talentów” , a klasy 4-6 wyścigi rzędów.
Przez cały czas zawodów, dzięki zaangażowaniu starszych kolegów i koleżanek z XIII LO działał również punkt, w którym wszyscy nasi uczniowie dowiadywali się, jak udzielać I pomocy przedmedycznej. Mogli również praktycznie, na fantomach, nauczyć się, jak udrożnić przełyk osobie zadławionej i jak udzielić jej pomocy prawidłowym masażem serca.
Największym jednak powodzeniem cieszył się stolik, przy którym plastycznie uzdolnione dziewczyny z XIII LO malowały dzieciom na twarzach i rękach ich barwy klubowe oraz rozmaite śmieszne rysunki.
Reprezentacje klas liczyły po 10 osób (5 dziewczynek i 5 chłopców). Wszystkie konkurencje sędziowali licealiści pod okiem swoich nauczycieli radząc z tym sobie wyśmienicie.

KONKURENCJE W WYŚCIGACH RZĘDÓW DLA KLAS 4-6:
1          – kozłowanie piłki ręcznej do pachołka slalomem prawą i lewa ręką.

2          – bieg do pachołka - wykonanie 10 brzuszków na body ball-powrót.

3          –bieg z odbijaniem piłki tenisowej rakietą, okrążenie pach. - powrót

4          – skoki w workach do pachołka, zdjęcie go -powrót i nast. zawodnik

5          –prowadzenie nogą piłki tenisowej do pachołka slalomem i powrót

6          –konkurs skoki dodawane

KONKURENCJE W „Konkursie Talentów” dla klas 1-3

KLASY I-III

1          – kozłowanie  PR w poziomach klas ( 2min – mistrz)

2          – kozłowanie LR w poziomach klas ( 2 min- mistrz)

3          – przeciąganie liny w poziomach klas ( 10 osób)

Po rozegraniu tych konkurencji nastąpiła przerwa, w czasie której reprezentantki 14 gimnazjum w piłce ręcznej rozegrały między sobą pokazowy mecz. Nasi uczniowie oraz zgromadzeni rodzice głośno i aktywnie ich dopingowali, dziękując brawami za każdą udaną akcję i zdobytą bramkę. Po rozegranym meczu odbył się mecz w „baloniadę”. Nauczyciele kontra przybyli rodzice grali przez siatkę balonami napełnionymi wodą odbijając je ręcznikami. Mecz zakończył się remisem, ale zabawa była wyśmienita, zarówno dla grających, jak i zgromadzonych kibiców.
Następnie klasy 1-3 i 4-6 zamieniły się konkurencjami.

Uczniowie klas IV – VI rywalizowali w następujących konkurencjach:

Klasy IV-VI

1          – skoki na skakance  w poziomach klas

2          – kozłowanie ze zmianą pozycji

3          – żonglerka piłką  w poziomach  klas

4          – układanie wyrażenia z edu-piłek na czas w poziomach

a klasy I – III

1          –  bieg  z piłką na rakiecie do pachołka i powrót

2          – bieg z podrzucaniem i łapaniem piłki do pachołka i z powrotem

3          – toczenie bouli do pachołka – zostawienie – powrót i następnego zawodnika

4          – bieg do pachołka z piłką body ball i powrót

5          – bieg rodzinny

Po zakończeniu zmagań sportowych nastąpiło podliczenie wyników, uroczyste wręczenie przez Panią Dyrektor okazałych pucharów i medali. Na zakończenie wszyscy uczestnicy sportowych zmagań oraz zaproszeni goście z XIII LO zostali poczęstowani słodką niespodzianką – lodami na patyku.

Klasyfikacja końcowa rywalizacji klas:

Klasy I – III
I miejsce – kl. IIa z wynikiem 30 pkt