27-11-2016

Sześciobój Drużynowy o Puchar Dyrektora MOSiR-u.

Napisał:

W roku szkolnym 2016/17 reprezentacja naszej szkoły bierze udział w cyklu zawodów Sześciobój Drużynowy o Puchar Dyrektora MOSiR-u.  W każdym miesiącu rozgrywana jest jedna konkurencja:

"Przekaż pałeczkę”: - październik

Unihokej "Hej, heja, gramy w unihokeja"  - listopad

Tenis stołowy "Byle nad siatką" - grudzień

Gry zespołowe "Piłka parzy"  - styczeń

Wyścigi rzędów "Kto pierwszy ten lepszy"  luty

Piłka nożna "Piłka, bramka, goooool!"  - marzec

W październiku startowaliśmy w biegu sztafetowym "Przekaż pałeczkę".  Rywalizowaliśmy na dystansie 10 x 500 m. Zespoły składające się z 5 dziewcząt i 5 chłopców bardzo sprawnie pokonywały kolejne pętle. Już na pierwszym okrążeniu na czoło wysunęła się zawodniczka ze Szkoły Podstawowej nr 19 i do końca rywalizacji ta sztafeta utrzymała nieznaczną przewagę nad pozostałymi wygrywając zawody.  Tracąc bardzo niewiele do zwycięskiej drużyny, zajęliśmy w tych zmaganiach 4 miejsce.

W środę, 23 listopada 2016 r., w hali sportowej przy ul. ks. Skorupki 21 odbyła się druga konkurencja – unihokej.  Rywalizowali ze sobą uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 6, Szkoły Podstawowej Nr 19, Szkoły Podstawowej Nr 35, Szkoły Podstawowej Nr 37, Szkoły Podstawowej Nr 45 i Szkoły Podstawowej Nr 46.

W meczach wzięło udział 8. naszych uczniów z klas piątych. O zaciętości walki na boisku świadczy to, że przegraliśmy tylko jeden mecz, 3 zremisowaliśmy i wygraliśmy jeden. Naszym najlepszym zawodnikiem w ataku był Adrian Ciecierski, doskonale na bramce spisywał się Janek Bujalski, a rzuty karne perfekcyjnie wykonywał Kacper Chodyński.

Wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 19, nasi zawodnicy, z dorobkiem 6 punktów, uplasowali się na piątym miejscu. Gratulujemy!

Ilość odsłon: 2489 Ostatnio zmieniany: 09-12-2016