18-02-2009

Zawody pływackie

Zawody zostały rozegrane 12 lutego 2009r. z okazji 5. rocznicy otwarcia obiektu sportowo - rekreacyjnego Stacja Nowa Gdynia. Brało w nich udział ponad 90 uczniów szkół z Łodzi i Zgierza. Naszą szkołę reprezentowało 6 zespołów pięcioosobowych, utworzonych z uczniów klas IV. Zajęliśmy trzecie miejsce i otrzymaliśmy bon wejścia na basen oraz inne upominki.

Jak przebiegały zawody? Kiedy dotarliśmy na miejsce, przebraliśmy się i poszliśmy na pływalnię. Każda z grup brała udział w kilku konkurencjach. Było zjeżdżanie rurą na czas i pływanie różnymi stylami. W wolnym czasie mogliśmy popływać na materacach i pograć w piłkę wodną. Gdy wszystkie grupy przeszły już przez zaplanowane konkurencje, usiedliśmy przy brzegu basenu i obejrzeliśmy pokaz ratownictwa wodnego wykonany przez grupę ratowników łódzkiego WOPR. Jeden z ratowników udawał, że się topi, a drugi go ratował. Na koniec ogłoszono wyniki. Każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkowy dyplom i drobne upominki.

Piotr Wenda, kl. IVa

Ilość odsłon: 5908 Ostatnio zmieniany: 08-12-2022