Tym razem uczniowie i uczennice klasy III b postanowili wybrać się do …. Afryki. Dokładnie zgłębiliśmy wiadomości na temat tego kontynentu. Poznaliśmy nie tylko świat zwierząt, ale też i ciekawe miejsca, rzeki, państwa … Efekt Naszej „podróży” prezentujemy w Naszych projektach.

To dopiero była zabawa!

Cześć, to znowu My - uczniowie klasy III b. Tym razem DOŚWIADCZALIŚMY, czym jest litr, pół litra i ćwierć litra. Przelewaliśmy wodę z jednego naczynia do drugiego. Sprawdzaliśmy np. ile wody z kubków ćwierć litrowych zmieści się w naczyniu litrowym?

Zabawa była świetna. Podczas doświadczania towarzyszyło Nam młodsze rodzeństwo. Zachęcamy Was do zabawy z wodą.

Wiedza jest ciekawa i przynosi odpowiedzi na trudne pytania np. Co to jest ruch obrotowy Ziemi i czym skutkuje? Co to jest ruch obiegowy Ziemi i czym skutkuje? Ile trwa ruch obrotowy a ile obiegowy?

My już znamy odpowiedzi na te pytania , a Ty?

Pamiętacie, niedawno „byliśmy” na Warmii i Mazurach. Pochwaliliśmy się turystycznymi folderami. Zachęcaliśmy Was do wirtualnej podróży. W jeziorach żyje wiele ciekawych zwierząt. Jednym z nich jest znana wszystkim żaba. Dzisiaj pokażemy jak ją poznawaliśmy.

Uczniowie klasy 3b witają wszystkich bardzo serdecznie ze swoich domów. Tak jak dzieci z całej Polski uczymy się zdalnie. Porozumiewamy się z Naszą panią przez strony internetowe. Mimo siedzenia na miejscu udało Nam się wspólnie " wyjechać" na Warmię i Mazury. Oczywiście była to podróż wirtualna. Jej efektem są foldery turystyczne. Sami zobaczcie!

W poniedziałek, 25 listopada 2019 r., uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni przez starszych kolegów i koleżanki z klasy III b na wspólne świętowanie Dnia Misia. Na małych gości czekało wiele atrakcji.