Uczniowie klas 7 i 8 w pierwszym semestrze tego roku szkolnego uczestniczyli w różnych formach zajęć mających na celu pomoc w wyborze właściwej ścieżki edukacyjnej, zawodu. Odbyły się warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego dla klas 7 i 8 oraz wycieczki do Pracowni Edukacji Przedzawodowej. Zajęcia te były realizowane w ramach unijnego projektu „Lepsze perspektywy II”.

Drodzy uczniowie klas ósmych!
Znane są już terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Poniżej zamieszczony jest link, pod którym znajdują się wszystkie istotne dla Was terminy:

Drodzy Ósmoklasiści!

Z uwagi na zmianę terminu egzaminów uczniów klas VIII, Kuratorium Oświaty w Łodzi poinformowało, że zmienią się terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021 do szkół ponadpodstawowych.

Szczegółowe informacje znajdują się w komunikacie.

Chętni uczniowie klas VII i VIII mieli przyjemność uczestniczyć w Dniu Doradztwa Zawodowego w ZSBT przy ul. Kopcińskiego. Wycieczka ta, to element realizacji projektu „Lepsze perspektywy” w zakresie doradztwa zawodowego. Uczniowie uczestniczyli w uroczystym podpisaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Wiceprezydentem Miasta Łodzi i Dyrektorem ZSBT a firmą Grupa Ekoenergia Sp. z o.o.

Staje się tradycją udział uczniów klas VIII w Festiwalu Zawodów Technicznych w ŁSSE przy ul. Tymienieckiego 22G. We wtorek, 11 lutego 2020 r., uczniowie mieli możliwość poznania oferty łódzkich szkół technicznych oraz porozmawiać z uczniami, nauczycielami oraz przedstawicielami zakładów pracy, które objęły patronatem wybrane klasy w niektórych szkołach technicznych.