16-09-2011

Sprzątanie Świata 2011

Napisała:

Odbywająca się na całym świecie 18. akcja "Sprzątanie Świata" potrwa w tym roku od 16 do 18 września.

Akcja "Sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989, kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie. W Australii akcja odbywa się w marcu. Jej organizatorem jest organizacja społeczna Clean up Australia.

W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.
Pod opieką wychowawczyń uczniowie klas III i IV brali udział w porządkowaniu Parku Staromiejskiego oraz okolicy naszej szkoły.

Ilość odsłon: 4093 Ostatnio zmieniany: 16-09-2011
Scroll to top