Artykuły filtrowane wg daty: niedziela, 08 październik 2017

W pierwszym tygodniu października uczniowie klasy VII a podsumowali swoją wiedzę na temat starożytnej Grecji i Rzymu podczas ciekawych lekcji. Podzielony na kilka grup zespół klasowy prezentował efekty dwutygodniowej pracy, podczas której powstały piękne plakaty ilustrujące omawiane zagadnienia, bogate i wartościowe prezentacje multimedialne, a także wystąpienia ustne. Siódmoklasiści wykonali prace godne pochwały, brawo!

We wrześniu harcerze z 84. Łódzkiej Drużyny "Cichociemni" poprowadzili w naszej szkole zajęcia z uczniami klas IV-VII proponując udział w ciekawych grach i zabawach. Uczniowie mieli także okazję dowiedzieć się, w jaki sposób udzielać pierwszej przedmedycznej pomocy. Na zakończenie wszyscy zaprosili na pierwszą zbiórkę i wycieczkę do Lasu Łagiewnickiego.

We wtorek i w środę - 26 i 27 września kolejne grupy uczniów naszej szkoły odwiedziły Centrum Nauki Kopernik. Wyjazdy były finansowane z środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Szansa dla szkoły".

Stolica powitała nas słońcem, które umiliło nasz pobyt. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy Kolumnę Zygmunta na Placu Zamkowym, a następnie udaliśmy się pod Pomnik Syrenki. Jednak największe emocje wzbudziła w nas wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Porwała nas fala ciekawości i chęci zdobywania wiedzy! Niezliczona ilość eksponatów zaskakiwała nas swoim działaniem, wzbudzała refleksje, inspirowała do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Było wspaniale! Bardzo się cieszymy, ze nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szansa dla szkoły". Dzięki temu przeżyliśmy niesamowity dzień i aktywnie odkrywaliśmy tajemnice nauki!

20 i 21 września 2017 r. duża grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyjazd finansowany był z środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Szansa dla szkoły". Atrakcji było mnóstwo, z różnych dziedzin nauki. Każdy z uczniów znalazł coś interesujące dla siebie!