SP 45 - Łódź

W końcu nadszedł ten upragniony przez wszystkich dzień - dzień podsumowania całorocznej pracy i rozdania świadectw. Każdy z nas starał się aby, oceny na cenzurce  były jak najlepsze i ... udało się! Wielu z nas odebrało świadectwa z wyróżnieniem - a więc osiągnęło średnią powyżej 4,75! Radości z osiągniętych wyników i rozpoczynających się wakacji było co nie miara... ale były też chwile refleksji, zadumy i smutku ponieważ żegnaliśmy się z wieloletnimi i na dodatek lubianymi i cenionymi nauczycielami naszej szkoły - Panią Marią Gruszecką - nauczycielką języka polskiego, Panią Elżbietą Wyrzykowską nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej oraz siostrą Otylią Musialik - za wszystko: wiedzę, serce, cierpliwość i zrozumienie -  D Z I Ę K U J E M Y :D

Kategoria: Aktualności

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas I-III spotkali się w swojej grupie wiekowej, aby podsumować sukcesy w różnych konkursach. Wyróżnienia za piękne czytanie, szybkie liczenie, staranne zeszyty oraz największe postępy w nauce otrzymało bardzo wielu uczniów. Do ich grona dołączyli jeszcze najlepsi sportowcy i laureaci konkursów zorganizowanych przez bibliotekę szkolną.

Uczniowie klasy II c przypomnieli wszystkim najważniejsze zasady bezpieczeństwa, których powinniśmy przestrzegać podczas wakacji, aby szczęśliwie wrócić do domu i szkoły z każdej wakacyjnej wyprawy!

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kategoria: Aktualności

19 czerwca 2017 r. klasy drugie i pierwsza wybrały się na niezwykłą wycieczkę do Nieborowa gdzie zwiedzał piękny park i pałac oraz ciekawe miejsca znajdujące się w Arkadii. Następnie  w  zagrodzie u Baby  Jagi ugniataliśmy ciasto na chleb i rogaliki, robiliśmy masło, wyłuskiwaliśmy ziarna z kłosów zbóż, robiliśmy miotły, praliśmy, maglowaliśmy i karmiliśmy kozy czyli poznawaliśmy życie naszych pra-pra dziadków - nie było łatwe! Zobaczcie sami!

Dla nas był to wspaniały i bardzo wyjątkowy dzień pełen nauki i zabawy! Polecamy wszystkim to wspaniale miejsce!

Kategoria: Aktualności

W piękny czerwcowy dzień udaliśmy się do świata sztuki, magii, wyobraźni... Zwiedzaliśmy TEATR WIELKI. Wzięliśmy udział w projekcie: "Za kulisami", który zamykał piękną klamrą nasz klasowy cykl lekcji dotyczących teatru.

Światła, jupitery, afisze, kurtyna, widownia, foyer... i my! To było przeżycie!

Kategoria: Aktualności

W ramach zajęć wyrównawczych z języka polskiego zjednoczyła się "paczka" z 4a i 5b! Często mieliśmy także gości!

Działo się... Tu robiliśmy teksty, pracowaliśmy nad różnymi ambitnymi zadaniami, udaliśmy się także do ortograficznego zoo, uczyliśmy się uważnie czytać, dbać o swój "paszporcik" - zeszyt i ... wierzyć w swoje możliwości, walczyć o siebie! Tu mogliśmy wyrównać szanse!

Pracowaliśmy w zespołach "redakcyjnych". Mierzyliśmy się z różnymi zadaniami. Wplataliśmy w projekt fascynujące zajęcia... "Wpadaliśmy" np. do naszej szkolnej biblioteki. Pani bibliotekarka gościła nas często i zawsze miała dla nas jakąś niespodziankę. Urzekła nas np. prezentacja: "Naj..." Najstarsze książki w naszej bibliotece, najmniejsze, najbardziej poczytne, najbardziej intrygujące słowniki... Białe kruki! Byliśmy pod wrażeniem, gdy zobaczyliśmy - jak w kalejdoskopie - prezentację dotyczącą artystycznych książek!

Ukoronowaniem szych spotkań był konkurs przekrojowy w Parku "Śledzia"!

Kochamy PROJEKT!

22 czerwca 2017 r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Prymusa.
Podsumowaliśmy nasze dokonania w tym roku szkolnym. Nagrody i wyróżnienia odebrali:
Prymusi Szkoły - Martyna Lewandowska i Aleksandra Pawlikowska z klasy 6b
Prymusi klas: 4a - Witold Fordoński, 4b - Oskar Filipczak, 5a - Wiktoria Kowalska i Piotr Klimczak, 5b - Julia Szczawińska oraz 6a - Tomasz Wolski
Liderzy frekwencji (100% obecności) - Julia Miśkiewicz z kl. 4a i Adam Kamiński z klasy 6a oraz
- laureaci szkolnych konkursów matematycznych, przyrodniczych i polonistycznych.

Kategoria: Aktualności
Strona 1 z 4
Scroll to top