Artykuły filtrowane wg daty: czwartek, 01 czerwiec 2017

Nadeszła pora na podsumowanie konkursu czytelniczego „Na tropie książek”, który trwał od 3 kwietnia do 31 maja 2017 r. Zadaniem uczestników konkursu było podanie autora i tytułu książki, z której pochodził wylosowany fragment. Było to przedsięwzięcie dla osób wytrwałych, cierpliwych i sprytnych. W kategorii klas I-III nie miała sobie równych Nicola Osiecka z klasy III a. Nicola udzieliła 10 poprawnych odpowiedzi. II miejsce zajął Sebastian Karolczak z klasy III a, a III miejsce – Madzia Mendel (III a) i Kinga Kuźmińska (III c). Wśród uczniów klas IV-VI Zosia Sokołowska z klasy IV a zajęła I miejsce, a Oskar Adamusiak (IVa) – drugie.

Laureatom konkursu gratulujemy sukcesu, wytrwałości i sprytu!

Kategoria: Biblioteka

Według badań 63% Polaków nie czyta. Aby zadać kłam tej niezbyt wesołej statystyce, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ustanowienia rekordu czytania w jednym momencie.

Starzy nie czytają? W młodych nadzieja!

W środę – 31 maja – uczniowie naszej szkoły zebrali się na wspólnym czytaniu. Każdy czytał to, co lubi, to, na co miał ochotę. Wspólne czytanie uwieńczył książkowy korowód. Oto fotorelacja z przebiegu akcji.

Kategoria: Biblioteka