SP 45 - Łódź

 

W czas Wielkiej Nocy chcemy Wam złożyć życzenia

pięknych pisanek pomalowanych w kolorowe marzenia.

Niech uśmiech, radość i szczęście będzie w tym roku

Nasi uczniowie, rodzice, pracownicy i nauczyciele u Waszego boku.

Słowem, dla każdego, kto przed świętami się krząta

Radosne życzenia śle Szkoła Czterdziesta Piąta.

 

 

Kategoria: Aktualności
Dobra wiadomość dla małych i dużych moli książkowych!
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przyznano naszej bibliotece wsparcie finansowe na zakup nowych książek.
Będzie co czytać!
W bibliotece szkolnej przez cały kwiecień można składać propozycje książek, które chcielibyście znaleźć na półkach. Proponowane przez Was tytuły zostaną wpisane na listę planowanych zakupów.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach!
 
Kategoria: Biblioteka

8 marca 2018 r. Samorząd Uczniowski brał udział w przygotowaniu DNIA OTWARTEGO  w naszej szkole. Witaliśmy przedszkolaków i ich rodziców, odprowadzaliśmy na różne ciekawe zajęcia. Prezentowaliśmy też naszą szkołę, jej sale i wyposażenie. Odpowiadaliśmy na pytania rodziców, ale również pomagaliśmy maluchom w zadaniach.

Kategoria: Samorząd Szkolny

28 lutego 2018 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie warsztatowe o wolontariacie, w których wzięli udział przedstawiciele klas IV - VII. Podczas spotkania zastanawialiśmy się nad wieloma sprawami związanymi z ideą wolontariatu: na czym ona polega i kto to jest wolontariusz; czym możemy dzielić się z innymi; komu możemy pomagać; czego potrzebujemy, by nasza pomoc była wartościowa; a przede wszystkim dlaczego warto pomagać i co my zyskujemy, pomagając innym? Uczniowie projektowali tez własne akcje charytatywne na ten i następny rok szkolny.

Wiemy bowiem, że POMAGANIE TO ZASZCZYT

Kategoria: Samorząd Szkolny

13 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę karnawałową. Były tańce, konkursy i wybory najciekawszego stroju. Muzykę przygotowały dziewczyny z VIb Aga Żuraw, Julka Szczawińska oraz ich młodsza koleżanka z VB Kinga Rutkowska.

Kategoria: Samorząd Szkolny

W tym roku szkolnym poznaliśmy bliżej kolejny kraj Unii Europejskiej czyli Austrię. W ramach szkolnego projektu edukacyjnego każda klasa IV - VII prezentowała w swojej pracowni jakiś fragment austriackiej układanki: historię, przyrodę, tradycje i zwyczaje, kuchnię, kulturę i sztukę, sport, ciekawostki oraz stolicę czyli Wiedeń. Spacer po Austrii wzbogacił naszą o niej wiedzę dzięki przewodnikom klasowym i pięknym ekspozycjom. Podziwialiśmy też wykonane na plastyce prace inspirowane twórczością Gustawa Klimta oraz przygotowane przez klasy VII na zajęciach języka niemieckiego prezentacje poezji konkretnej i poetów austriackich. Ilustrowane były one pięknymi portretami autorstwa Krystiana z VII a. Klasy VII brały również udział w lekcjach geografii o Unii Europejskiej oraz blaskach i cieniach przynależności do niej. A na koniec dnia projektowego, podczas podsumowania obok wspaniałych występów szkolnego chóru, odbył się pokaz walca wiedeńskiego w wykonaniu uczniów klas VII. Projekt realizowany był we współpracy z Centrum Edukacji i Rozwoju w ramach działań Międzyszkolnego Klubu „Europa w Naszej Szkole”.

Filmy:    Tańcz z nami Europo      Walc wiedeński

Kategoria: Aktualności
Strona 1 z 2
Scroll to top