SP 45 - Łódź

Przed majówką uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dowiedzieliśmy się wiele o wydarzeniach związanych z uchwaleniem ustawy, o których opowiedział nam król Staś,  historią rozbiorów naszego kraju – trzy dziewczynki (jako zaborcy) szarpały biedną Polskę. Wysłuchaliśmy pieśni i wierszy o naszej ojczyźnie. Całość zakończył symboliczny taniec z biało-czerwonymi wstążkami, uwięzionego białego orła. Umieszczone fotografię oddają część wzruszenia i  nastroju tego wydarzenia.

Kategoria: Aktualności

W oparciu o rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 r. w sprawie organizacji roku szkolnego przypominamy, że dni:

30 kwietnia 2018 r. - poniedziałek

2 maja 2018 r. - środa

4 maja 2018 r. - piątek

są dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

W tych dniach organizujemy zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.

Dla wszystkich uczniów, których rodzice w tym dniu pracują czynna będzie świetlica szkolna w godz. 7.00-17.00. Nie ma obiadu.

Jeżeli w tych dniach Państwa dziecko będzie korzystało ze świetlicy szkolnej, prosimy o przekazanie tej informacji do wychowawcy klasy lub przekazanie jej w sekretariacie szkoły.

Kategoria: Aktualności

Pod koniec lutego uczniowie klas III rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem. Każda klasa została podzieleni na trzy 6-7 osobowe grupy i w takim składzie podczas zajęć składających się z 5 lekcji dzieci poznają kolejno tajniki programowania z wykorzystaniem gry Scottie Go, strony internetowej www.godzinakodowania.pl, oraz programowania robotów Dash. Jest to nie tylko wspaniała zabawa, ale i nauka rozwiązywania problemów,  współpracy i współdziałania z innymi! Tylko pozazdrościć!

W ramach naszego projektu uczniowie klas I korzystają z zajęć prowadzonych w 2-3 osobowych zespołach przez pedagogów, psychologów i logopedów. Podczas tych spotkań uczą się poprawnie wymawiać głoski, sylaby i wyrazy, poznają sposoby prawidłowego i szybkiego odczytywania wyrazów i zdań oraz liczenia, przeliczania i rozwiązywania zadań. Jak widać na zdjęciach także nasi nauczyciele podpatrują specjalistów, aby później skuteczniej prowadzić swoje zajęcia.

Odpowiedzi na to pytanie szukali podczas warsztatów, prowadzonych w ramach projektu "Szansa dla szkoły", przez psychologa - Panią Milenę Szkudlarek,  uczniowie klas III, IV i V. Wszyscy dyskutowali, zapisywali i rysowali tworząc ciekawe mapy myśli i pragnąc znaleźć to złote panaceum nie tylko na 5 i 6 ale przede wszystkim na trwałą wiedzę i umiejętności. Czy im się udało przekonamy się pod koniec roku szkolnego.

Tym razem czwartoklasiści rozpoczynają swoją wielką przygodę z informatyką! Miejmy nadzieję, że im się spodoba!

Strona 1 z 4
Scroll to top