Artykuły filtrowane wg daty: środa, 25 kwiecień 2018

Pod koniec lutego uczniowie klas III rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem. Każda klasa została podzieleni na trzy 6-7 osobowe grupy i w takim składzie podczas zajęć składających się z 5 lekcji dzieci poznają kolejno tajniki programowania z wykorzystaniem gry Scottie Go, strony internetowej www.godzinakodowania.pl, oraz programowania robotów Dash. Jest to nie tylko wspaniała zabawa, ale i nauka rozwiązywania problemów,  współpracy i współdziałania z innymi! Tylko pozazdrościć!

W ramach naszego projektu uczniowie klas I korzystają z zajęć prowadzonych w 2-3 osobowych zespołach przez pedagogów, psychologów i logopedów. Podczas tych spotkań uczą się poprawnie wymawiać głoski, sylaby i wyrazy, poznają sposoby prawidłowego i szybkiego odczytywania wyrazów i zdań oraz liczenia, przeliczania i rozwiązywania zadań. Jak widać na zdjęciach także nasi nauczyciele podpatrują specjalistów, aby później skuteczniej prowadzić swoje zajęcia.

Odpowiedzi na to pytanie szukali podczas warsztatów, prowadzonych w ramach projektu "Szansa dla szkoły", przez psychologa - Panią Milenę Szkudlarek,  uczniowie klas III, IV i V. Wszyscy dyskutowali, zapisywali i rysowali tworząc ciekawe mapy myśli i pragnąc znaleźć to złote panaceum nie tylko na 5 i 6 ale przede wszystkim na trwałą wiedzę i umiejętności. Czy im się udało przekonamy się pod koniec roku szkolnego.

Tym razem czwartoklasiści rozpoczynają swoją wielką przygodę z informatyką! Miejmy nadzieję, że im się spodoba!

25-04-2018

Dzień Ziemi

Z okazji obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt.  Piękna jest nasza Polska cała. Wpłynęło 86 prac uczniów z klas V, VI i VII.
Prace wykonano różnymi technikami - od rysunków i kolaży po makiety.
Komisja wybrała najciekawsze prace - utworzono z nich wystawę, która możecie podziwiać na korytarzu i holu I piętra oraz w pracowni przyrodniczej.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ciekawych pomysłów i ich realizacji.

Młodzi "GraFicy" z koła informatycznego zorganizowali wystawę swoich prac, które postanowili poddać ocenie swoich kolegów, nauczycieli i rodziców. Każdy mógł zagłosować na dwie prace. Po skrupulatnym podliczeniu głosów okazało się, że uczniom najbardziej spodobała się praca Roksany Nowak z kl. 5a, natomiast rodzice wybrali pracę Igora Łaszewskiego z klasy 5b. Wszystkim bardzo dziękujemy za tę piękną wystawę, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wspaniałych pomysłów.

Ogólne wyniki konkursu