Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2020

Szanowni Rodzice! Szanowni Uczniowie!

Poniżej prezentujemy materiały zaproponowane przez nauczycieli przedmiotów nie ujętych w tymczasowym planie lekcji. Prosimy regularnie sprawdzać niniejszy zbiór, będzie on na bieżąco uzupełniany. Zadania z poprzednich tygodni znajdują się w zakładce MATERIAŁY DLA UCZNIÓW w bocznym panelu menu Rodzice.

Uwaga! Uczeń ma obowiązek uzupełnić jeden dziennik aktywności z przedmiotów nie ujętych planem lekcji (dostępny w materiałach z informatyki) i przesłać do wychowawcy do 18 maja 2020.

Etyka

Dodatkowo prezentujemy propozycję zabaw przygotowaną przez nauczycieli świetlicy (do pobrania tutaj) oraz propozycje biblioteki szkolnej (do pobrania tutaj).

Materiały z zajęć muzyczno-ruchowych dla klasy II a (do pobrania tutaj) oraz dla klasy III a (do pobrania tutaj).

Szanowni Rodzice! Szanowni Uczniowie!

Uwaga! Uczeń ma obowiązek uzupełnić dziennik aktywności z przedmiotów nie ujętych planem lekcji (dostępny w materiałach z informatyki) i przesłać do wychowawcy.

Etyka

Materiały z zajęć muzyczno-ruchowych  (do pobrania tutaj).

Tym razem uczniowie i uczennice klasy III b postanowili wybrać się do …. Afryki. Dokładnie zgłębiliśmy wiadomości na temat tego kontynentu. Poznaliśmy nie tylko świat zwierząt, ale też i ciekawe miejsca, rzeki, państwa … Efekt Naszej „podróży” prezentujemy w Naszych projektach.

Szanowni Państwo,

Rekrutacja do szkół ł podstawowych na rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się:

4 maja 2020 r. i będzie trwało do 29 maja 2020 r.

Zalogowanie się do systemu elektronicznego naboru będzie możliwe po wpisaniu adresu: lodz.elemento.pl

Zasady naboru do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2020/21 - na stronie dostępne są także filmy instruktażowe

ZGŁOSZENIEM - jeżeli jest to szkoła obwodowa (należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru) wydrukować i podpisać. ZGŁOSZENIE należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru, wydrukować, podpisać i załączyć w systemie skan/zdjęcie ww. dokumentu do szkoły obwodowej.

WNIOSKIEM -do szkoły spoza obwodu kandydaci mogą być przyjęci, jeżeli dana szkoła dysponuje wolnymi miejscami i kandydat spełnia kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.  WNIOSEK wraz z dołączonymi dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru, wydrukować, podpisać i załączyć w systemie skan/zdjęcie ww. dokumentów do szkoły wybranej w I preferencji.

ZGŁOSZENIE otrzyma szkoła obwodowa, a WNIOSEK szkoła wybrana w pierwszej preferencji wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów we wszystkich szkołach podstawowych wybranych w kolejnych preferencjach.

KLAUZULĄ RODO - do pobrania pod linkiem:

klauzula RODO do Zgłoszenia

klauzula RODO do Wniosku

W przypadku braku możliwości samodzielnego dokonania elektronicznego zapisu dziecka, zapraszamy do Sekretariatu szkoły (po wcześniejszym umówieniu się - tel: 42 616 01 53)

Od 20 kwietnia 2020 r. samorząd województwa łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Na telefony od młodych ludzi czekają specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, osoby specjalizujące się w interwencjach kryzysowych.

Wsparcie można uzyskać dzwoniąc na numer 726 611 611 w godzinach 12.00 – 20.00. Z kolei od godziny 20.00 do północy specjaliści dyżurują na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj). W sumie to aż 12 godzin dyżuru dziennie – 7 dni w tygodniu!!! Telefon jest odpowiedzią i wsparciem w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii.

Kategoria: Pedagog szkolny

Etyka

Materiały z zajęć muzyczno-ruchowych dla klasy IIa (do pobrania tutaj) oraz dla klasy IIIa (do pobrania tutaj).