Artykuły filtrowane wg daty: maj 2020

Szanowni Państwo/ Drodzy Uczniowie

Od 1 czerwca uruchomiony zostanie system konsultacji dla klas IV –VIII.

Proszę o deklarowanie udziału uczniów poprzez wysłanie wiadomości w dzienniku Librus bezpośrednio do nauczyciela przedmiotu. Nauczyciel wyśle odpowiedź z wyznaczonym terminem spotkania w szkole. System zapisów jest konieczny w związku z obowiązkiem przestrzegania procedur bezpieczeństwa.

Procedury bezpieczeństwa w SP 45

Informacja dla rodziców dotycząca organizacji zajęć w SP 45

Procedury konsultacji dla uczniów klas IV-VIII w SP 45

Oświadczenie rodziców klas I-III dotyczące opieki świetlicowej

Plan lekcji i harmonogram konsultacji

Można będzie także skorzystać z konsultacji z pedagogiem, psychologiem i doradcą zawodowym:

Pedagog Katarzyna Barańska środa
Psycholog Paulina Brzozowska-Daniel wtorek
Doradca zawodowy Agata Barańska czwartek

Z konsultacji korzystać mogą uczniowie zdrowi, bez oznak chorobowych.

Obowiązują reżimy sanitarne dotyczące:

- pomiaru temperatury

- dezynfekcji rąk

- liczby uczniów w sali

- zachowania odległości i dystansu

- odkażania

- wietrzenia sal

- zasłaniania ust i nosa w drodze do i ze szkoły

Szanowni Państwo!

Zwracam się do Państwa w imieniu swoim - jako pedagog i p. Joanny Paduszyńskiej - Prezes Fundacji SŁONIE NA BALKONIE.

W związku z obserwowanym przez nas nagromadzeniem się kryzysowych i trudnych sytuacji w rodzinach związanych z pandemią, Fundacja SŁONIE NA BALKONIE uruchamia Centrum Środowiskowej Opieki Psychologicznej dla Dzieci

Co to oznacza? Wszyscy rodzice i opiekunowie, których dzieci przeżywają kryzys psychiczny mogą udać się po poradę do specjalistów. Po konsultacjach, w razie konieczności, terapeuci będą przekierowywać sprawy do specjalistycznej Porani Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

Kategoria: Pedagog szkolny

Szanowni Rodzice! Szanowni Uczniowie!

Poniżej prezentujemy materiały zaproponowane przez nauczycieli przedmiotów nie ujętych w tymczasowym planie lekcji. Prosimy regularnie sprawdzać niniejszy zbiór, będzie on na bieżąco uzupełniany. Zadania z poprzednich tygodni znajdują się w zakładce MATERIAŁY DLA UCZNIÓW w bocznym panelu menu Rodzice.

Uwaga! Uczeń ma obowiązek uzupełnić dziennik aktywności z przedmiotów nie ujętych planem lekcji (dostępny w materiałach z informatyki) i przesłać go do wychowawcy W TERMINIE DO 12 CZERWCA za okres od 24 maja do 12 czerwca.

Klasy IV i V Klasy VI i VII Klasy VIII
Informatyka
Muzyka ---
Plastyka ---
Technika --- ---
Wychowanie fizyczne
Edukacja dla bezpieczeństwa --- ---
Doradztwo zawodowe ---
Wychowanie do życia w rodzinie ---
  • Materiał ukaże się wkrótce
Etyka

Cotygodniowe spotkania grupy etyka 4-8 odbywają się za pośrednictwem MS Teams w czwartki o godz. 14

Dodatkowo prezentujemy propozycję zabaw przygotowaną przez nauczycieli świetlicy (do pobrania tutaj) oraz propozycje biblioteki szkolnej (do pobrania tutaj).

Materiały z zajęć muzyczno-ruchowych dla klasy II a (do pobrania tutaj) i dla klasy III a (do pobrania tutaj).

Filip Marusik z klasy II a lubi eksperymenty. Podczas spotkania z wychowawcą zaprezentował wyhodowaną w doniczce roślinę, którą następnie posadził na działce. Wyrośnie z niej dąb.

Kilka dni później wykonał w domu hodowlę kryształków soli oraz płatki w wodzie i lodzie.

Podczas zdalnej nauki techniki uczniowie klas V poznali arkana czynności, jaką jest prawidłowe przyszycie guzika. Jak się okazało niektórzy z nich okazali się być mistrzami tego zadania. Mamy nadzieję, że większość z nich odciąży w tej czynności swoich rodziców smile.

Uczniowie klas V za sprawą zdalnych lekcji techniki rozpoczęli swoją przygodę z tradycyjną japońską sztuką składania papieru - origami. Jak można zauważyć na zaprezentowanych fotografiach, największą popularnością cieszyły się kraby.