Artykuły filtrowane wg daty: maj 2020

Szanowni Państwo!

Zwracam się do Państwa w imieniu swoim - jako pedagog i p. Joanny Paduszyńskiej - Prezes Fundacji SŁONIE NA BALKONIE.

W związku z obserwowanym przez nas nagromadzeniem się kryzysowych i trudnych sytuacji w rodzinach związanych z pandemią, Fundacja SŁONIE NA BALKONIE uruchamia Centrum Środowiskowej Opieki Psychologicznej dla Dzieci

Co to oznacza? Wszyscy rodzice i opiekunowie, których dzieci przeżywają kryzys psychiczny mogą udać się po poradę do specjalistów. Po konsultacjach, w razie konieczności, terapeuci będą przekierowywać sprawy do specjalistycznej Porani Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

Kategoria: Pedagog szkolny

Szanowni Rodzice! Szanowni Uczniowie!

Poniżej prezentujemy materiały zaproponowane przez nauczycieli przedmiotów nie ujętych w tymczasowym planie lekcji. Prosimy regularnie sprawdzać niniejszy zbiór, będzie on na bieżąco uzupełniany. Zadania z poprzednich tygodni znajdują się w zakładce MATERIAŁY DLA UCZNIÓW w bocznym panelu menu Rodzice.

Uwaga! Uczeń ma obowiązek uzupełnić dziennik aktywności z przedmiotów nie ujętych planem lekcji (dostępny w materiałach z informatyki) i przesłać go do wychowawcy W TERMINIE DO 12 CZERWCA za okres od 24 maja do 12 czerwca

Klasy IV i V Klasy VI i VII Klasy VIII
Informatyka
Muzyka ---
Plastyka ---
Technika --- ---
Wychowanie fizyczne
Edukacja dla bezpieczeństwa --- ---
Doradztwo zawodowe ---
Wychowanie do życia w rodzinie ---
  • Materiał ukaże się wkrótce
Etyka
  • Materiał ukaże się wkrótce

Dodatkowo prezentujemy propozycję zabaw przygotowaną przez nauczycieli świetlicy (do pobrania tutaj) oraz propozycje biblioteki szkolnej (do pobrania tutaj).

Materiały z zajęć muzyczno-ruchowych dla klasy II a (do pobrania tutaj) i dla klasy III a (do pobrania tutaj).

Filip Marusik z klasy II a lubi eksperymenty. Podczas spotkania z wychowawcą zaprezentował wyhodowaną w doniczce roślinę, którą następnie posadził na działce. Wyrośnie z niej dąb.

Kilka dni później wykonał w domu hodowlę kryształków soli oraz płatki w wodzie i lodzie.

Podczas zdalnej nauki techniki uczniowie klas V poznali arkana czynności, jaką jest prawidłowe przyszycie guzika. Jak się okazało niektórzy z nich okazali się być mistrzami tego zadania. Mamy nadzieję, że większość z nich odciąży w tej czynności swoich rodziców smile.

Uczniowie klas V za sprawą zdalnych lekcji techniki rozpoczęli swoją przygodę z tradycyjną japońską sztuką składania papieru - origami. Jak można zauważyć na zaprezentowanych fotografiach, największą popularnością cieszyły się kraby.

Miło nam poinformować, że drużyna uczniów z klasy VII b w składzie: Szymon Waszczak, Oliwier Hajduk i Kinga Rutkowska zajęła IV miejsce w X edycji konkursu "Statystyka w karierze". Zadanie siódmoklasistów polegało na przeprowadzeniu badania ankietowego i opracowaniu jego wyników. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami matematycznymi i informatycznymi.