We wtorek 22. listopada nasi uczniowie rozgrywali mecze w finałowym turnieju rugby tag w hali KS Społem.  Po rozegraniu eliminacji i meczów finałowych ostatecznie zajęli w nim czwarte miejsce.

W poniedziałek, siódmego listopada, nasi uczniowie z klas czwartych rywalizowali w turnieju z piłki ręcznej w klubie UKS Anilana Łódź. Rozgrywali swoje mecze w systemie "każdy z każdym" w gronie siedmiu szkół.

We wtorek,11.10.2022 r. trener BBRC Łódź Ernest Hejna, przeprowadził dla uczniów SP 45 pokazowe zajęcia z rugby. Szczegółowo omówił tę dyscyplinę sportu, poprowadził dynamiczną rozgrzewkę dla wszystkich obecnych na boisku.

W środę 28. września ponownie odwiedził naszą szkołę SP 45 w Łodzi, trener Budowlanych Łódź Dominik Fortuna. Poprowadził trening z grupą naszych uczniów uczestniczących w programie upowszechniania rugby tag.

W czwartek 29 września w naszej szkole przeprowadzili zajęcia członkowie 84 Łódzkiej Drużyny Harcerzy "Cichociemni". W większości byli to nasi uczniowie, którzy aktywnie działają w tym zastępie, a także absolwenci SP 45.

W piątek, 16 września do naszej szkoły przyjechali dwaj trenerzy Jacek Żelasko i Daniel Marczak z klubu Budowlani Łódź.

Na szkolnym boisku, przeprowadzili zajęcia pokazowe z zapasów dla uczniów z klas 4-7 zachęcając ich do zapisania się oraz trenowania tej dyscypliny w klubie Budowlani Łódź.