Wszystkie klasy od czwartej do ósmej w ramach realizacji Projektu „Lepsze perspektywy” uczestniczyły, lub niedługo będą, w wycieczce do Bełchatowa. Wczesnym rankiem autokar zabiera uczniów sprzed szkoły i przemierzając miasta, miasteczka i wsie województwa łódzkiego, przewozi do Bełchatowa. A tam czekają same atrakcje.

W dniach 23-25 października 2019 r. Teatr Lalek Arlekin zawitał do Szkoły Podstawowej nr 45 w Łodzi, znajdującej się na terenie dawnego łódzkiego getta. Artyści zaprosili wszystkich uczniów z klas IV, V i VI na spektakl pt. "Rutka", zrealizowany na podstawie powieści łodzianki Joanny Fabickiej.

W ostatni piątek września 2019 najstarsze klasy naszej szkoły - szóste, siódme i ósme - wybrały się do kina Charlie. Uczniowie uczestniczyli tam w nietypowej lekcji historii. Mieli okazję przenieść się w czasy I wojny światowej, gdy Polacy walczyli o odzyskanie wolności.

Uczniowie klasy IV A mieli niezwykłą okazję spotkania się ze swoimi rodzicami, dziadkami i bliskimi, gdy ci byli jeszcze małymi dziećmi. Podróż w czasie? Prawie, bo za pomocą starych rodzinnych fotografii mogliśmy zadać pytania mamie z kokardą we włosach, tacie z misiem pod pachą czy babci budującej zamki z piasku.

Ach, co to była za wyprawa! Uczniowie klas czwartych wcześnie rano już byli gotowi, by wyruszyć na szlaki Gór świętokrzyskich. Autokar bezpiecznie nas dowiózł, humory i pogoda dopisały. Wycieczkowiczom nie pozostało nic innego niż poznawać nowe miejsca. Nogi dały radę zaprowadzić nas dość wysoko (św. Katarzyna), znów w górę (zamek w Chęcinach), prosto do skansenu wsi kieleckiej (Tokarnia), na warsztaty archeologiczne (pletliśmy koszyki, toczyliśmy naczynia na kole garncarskim, w kuźni robiliśmy gwoździe, strzelaliśmy z łuku), a nawet do muzeum (ale ciekawego, bo muzeum zabawek). Było wesoło, kolorowo i ciekawie. Wiara przenosi góry - wiara, że wycieczka będzie udana, zwłaszcza jeśli to wycieczka w góry :)

W szkole odbył się konkurs z wychowania komunikacyjnego pt. "STOP". Był on przeznaczony dla uczniów klas V i VI, a jego głównym celem było popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Należało rozwiązać test, wykazać się znajomością znaków drogowych oraz napisać krótką rymowankę, wiersz lub hasło, zachęcające do noszenia odblasków. W konkursie wzięło udział 19 uczniów. A oto wyniki:

I miejsce Paulina Ciamciak VI A

II miejsce Natalia Frątczak VI A

III miejsce Julia Szczawińska VI B

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok :)