W ramach projektu "Lepsze perspektywy II" w szkole odbywały się zajęcia koła przyrodniczego dla uczniów klas III i IV. Zajęcia cieszyły się popularnością szczególnie "małych alchemików", którzy chętnie przeprowadzali eksperymenty, wnikliwie dokonywali obserwacji, uczyli się wyciągać wnioski i łączyć fakty.

Zajęcia łączyły naukę z zabawą. 

W mijającym roku szkolnym chętni uczniowie klas VII uczestniczyli w zajęciach koła fizyko–chemicznego realizowanych w ramach projektu "Lepsze perspektywy II".

Okazało się, że fizyka i chemia nie są TAKIE STRASZNE ;) Wystarczy być bystrym obserwatorem i prawidłowo wyciągać wnioski. Uczniowie uczestniczący w zajęciach opanowali te umiejętności. 

Uczniowie klas VIII a i VIII b uczestniczyli w warsztatach w Experymenatarium w Manufakturze. Tematem warsztatów był ciekły azot, a odbywały się one w ramach realizacji projektu „Lepsze perspektywy”. Uczniowie dowiedzieli się co to jest ciekły azot, poznali jego właściwości i przeprowadzili szereg ciekawych doświadczeń. Uczniowie byli zachwyceni warsztatami.

Dwie uczennice naszej szkoły: Natalia Frątczak z klasy VIII a oraz Maja Kulesza z klasy VIII b otrzymały wyróżnienia w międzyszkolnym konkursie "Bo fizyka należy się bawić! – Człowiek i Księżyc”. Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół Politechnicznych w Łodzi.

Chemia to nie tylko reakcje, probówki i wybuchy. Czasami dostajemy do zabawy „klocki”. Tutaj uczymy się budować modele węglowodorów nasyconych.

Podejrzeliśmy „małych alchemików” w czasie zajęć koła przyrodniczego…

Fartuchy trochę za duże laughing ale bezpieczeństwo przede wszystkim.

Strona 1 z 2
Scroll to top