15-12-2010

Zakończenie projektu "Jesteśmy twórcami lalek teatralnych"

Projekt edukacyjny opracowany przez panią Magdalenę Bienias, nauczyciela - bibliotekarza w naszej szkole, realizowany był w klasach IV - VI w I okresie roku szkolnego 2010/2011 pod patronatem Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.

Cele ogólne:

• pobudzanie postaw kreatywnych ucznia w procesie zdobywania umiejętności i gromadzenia wiedzy
  • kształtowanie zainteresowania teatrem
  • poznanie specyfiki teatru lalek (w tym różnego typu lalek)

Realizacja projektu:

1. Uczniowie klas IV - V od września do października brali udział w cyklu lekcji muzealnych (połączonych ze zwiedzaniem wystawy jubileuszowej: "30 lat Działu Widowisk Lalkowych") pt. "Jak powstaje lalka teatralna", prowadzonych w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi przez p. Mariolę Eckert. Uczniowie klas VI uczestniczyli w tego typu zajęciach w roku szkolnym 2009/2010.
  2. Uczniowie klas IV - VI brali udział w warsztatach prowadzonych na terenie naszej szkoły przez p. Mariolę Eckert. Wykonywali lalki przedstawiające bohaterów szkolnych lektur, np. Czerwony Kapturek, Pinokio, Jaś i Małgosia, Królowa Śniegu, Pan Kleks, W pustyni i w puszczy.
  3. W dniu 15 grudnia 2010 roku prace oceniło jury w składzie
    • p. Mariola Eckert
    • p. Anna Otto-Dutka
    • p. Małgorzata Żak
  4. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów nastąpi w dniu 14 I 2011r. na apelu podsumowującym I okres roku szkolnego 2011/11.
  5. Nagrodzone i wyróżnione lalki będzie można oglądać na wystawie w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w czasie ferii zimowych.

A oto niektóre nagrodzone i wyróżnione lalki oraz ich twórcy:

Ilość odsłon: 5484 Ostatnio zmieniany: 07-11-2022