Projekt "Stać nas na więcej" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

06-10-2014

Projekt matematyczny „Tabliczka mnożenia”

W naszej szkole we wrześniu realizowany był projekt matematyczny „Tabliczka mnożenia". W ramach projektu uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia w domu i na lekcjach matematyki. Chętni uczniowie wykonywali prace dodatkowe związane z tabliczką mnożenia:

Klasy czwarte – plakaty;
Klasy piąte – gry dydaktyczne;
Klasy szóste – rymowanki.
Powstałe prace były eksponowane w pracowniach matematycznych.

Dnia 1 października odbył się finał projektu – konkurs na eksperta tabliczki mnożenia. W konkursie udział wzięli wszyscy uczniowie klas IV – VI, a sędziami byli ich koledzy wcześniej wyłonieni w eliminacjach.
Ekspertami tabliczki mnożenia zostali:
Kl. 4a: Kordyalik Sylwia
Kl. 4b: Lewandowska Martyna, Wysoczyńska Nikola
Kl. 5a: Górska Gabriela, Kamil Zasada
Kl. 5b: Kusowska Wiktoria, Ostalak Maksymilia, Piątkowska Tamara
Kl. 6a: Andrzejewski Konrad, Imińska Martyna, Kiełbasiński Jakub, Kordialik Aleksandra, Kurek Jakub, Rojewski Krystian
Kl. 6b: Chmielewski Mateusz, Jabłoński Jakub, Ławniczak Krystian

W ogólnej punktacji (wyniki konkursu na eksperta tabliczki mnożenia oraz wykonanie prac dodatkowych) zwyciężyła klasa 5b. Drugie miejsce zajęła klasa 6a, a trzecie klasa 4a.
Gratulujemy zwycięskim klasom, uczniom – ekspertom tabliczki mnożenia oraz wszystkim tym, dla których udział w konkursie stał się motywacją do lepszego opanowania tej trudnej umiejętności.

Nauczycielka matematyki - Hanna Wiśniewska

Konrad Andrzejewski kl.6a – Rymowana tabliczka mnożenia