28-10-2012

KLUB MŁODEGO ŁODZIANINA NA STARYM CMENTARZU

Napisane przez: Członkowie Klubu Młodego Łodzianina wraz z opiekunem – p. Jolantą Ozimek

Nie do wiary... Padał śnieg i wiał wiatr, a grupa szaleńców z naszej szkoły – członkowie Klubu Młodego Łodzianina i przyjaciele w liczbie 12 osób, wybrała się 27 października 2012 r. na Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej. Wykonaliśmy prace porządkowe na terenie grobowca Jakoba Vive i w jego otoczeniu. Uprzątnęliśmy liście i śmieci, umyliśmy granitowe płyty grobowca, położyliśmy kwiaty.

A warto pamiętać, że już od listopada 2006 roku nasza szkoła sprawuje patronat nad jednym z przeznaczonych do renowacji grobowców w części ewangelickiej.

Za zaangażowanie i wykonaną w tak trudnych warunkach pracę podziękował nam prezes Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem – pan Cezary Pawlak i cały zarząd tej zacnej organizacji.

W piątek 2 listopada 2012 r. będziemy kwestować na terenie Starego Cmentarza zbierając fundusze na ratowanie zabytków tej najstarszej łódzkiej nekropolii, a tymczasem do środy 31 października trwa jeszcze kwesta w szkole.

Ilość odsłon: 3748 Ostatnio zmieniany: 28-10-2012

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

LUTY 2020

Scroll to top