24-03-2012

Spacer ulicą Piotrkowską

Napisane przez: Członkowie Klubu Młodego Łodzianina wraz z opiekunem – p. Jolantą Ozimek

W sobotę 24 marca 2012 r. Klub Młodego Łodzianina wyposażony w karty zadań, udał się na spacer ulicą Piotrkowską. Zaczęliśmy od Placu Wolności, bo tu budynki dawnego ratusza i kościoła ewangelickiego (dziś Archiwum Państwowe i Kościół pw Zesłania Ducha Świętego) tworzyły bramę do Piotrkowskiej. Poznawaliśmy historię i ciekawe architektonicznie obiekty, podziwialiśmy łódzką secesję.

Zaciekawiły nas podwórka studnie. Mierzyliśmy nawet Piotrkowską kilkakrotnie, aby się przekonać, gdzie jest węższa, a gdzie szersza. Wiemy już, gdzie jest Urząd Miasta Łodzi i znamy legendę o pannie Pietrynie. Zapoznaliśmy się z Galerią Wielkich Łodzian, fotografując się z każdą z postaci. Przy stoliku fabrykantów – Twórców Łodzi Przemysłowej, uzupełnialiśmy karty zadań, rozwiązywaliśmy zagadki. Najtrudniej było znaleźć odpowiedź na pytanie: który z pomników przy Piotrkowskiej składa się z aż 13.454 elementów?

W rozwiązywaniu zagadek z przeszłości najlepsza okazała się Patrycja z klasy 6b, a i tak wszyscy dostali nagrodę za dzielność w zdobywaniu wiedzy o swoim mieście. Wycieczkę podsumowaliśmy w ogródku kawiarni „Hortex" pijąc oczywiście czekoladę.

Spacer po Piotrkowskiej przy pięknej pogodzie sprawił nam wiele radości i pozwolił ciekawie spędzić wolny czas. Tematem następnej wycieczki KMŁ w kwietniu będzie Biała Fabryka.

Ilość odsłon: 4058 Ostatnio zmieniany: 24-03-2012

Losowe artykuły

Scroll to top