26-03-2010

Z wizytą u pana Poznańskiego

Napisała:

25 marca 2010 r. członkowie Klubu Młodego Łodzianina z klas Vb i IVb pod opieką p. Jolanty Ozimek, wybrali się z wizytą do pana Poznańskiego.

Odwiedzili bowiem Muzeum Miasta Łodzi mieszczące się w reprezentacyjnym pałacu wielkiego fabrykanta. Zwiedzali prywatne pokoje Poznańskich. Poznawali styl życia łódzkich fabrykantów przed ponad stu laty. Podziwiali piękne eksponaty sztuki użytkowej zgromadzone w muzeum oraz te, które prezentowane są tu tylko czasowo jak lalki z papieru pakowego. Zadawali mnóstwo pytań, ale zrobili też wrażenie na pani prowadzącej zajęcia dużą znajomością historii Łodzi, jej mieszkańców oraz różnorodności religijnej.
Na koniec brali udział w warsztatach plastycznych tworząc własną wizję oglądanych w pałacu przedmiotów.

 

Ilość odsłon: 3983 Ostatnio zmieniany: 16-04-2013

Losowe artykuły

Scroll to top