25-11-2013

Klub Młodego Łodzianina w Muzeum Przyrodniczym

Napisała:

23 listopada 2013 r. członkowie Klubu Młodego Łodzianina wybrali się pod opieką p. Jolanty Ozimek i p. Małgorzaty Wasilewskiej do Muzeum Przyrodniczego i Parku Sienkiewicza. Poznawaliśmy ciekawe okazy fauny z terenów Polski, ale i świata. Podziwialiśmy zachwycające wprost motyle i muszle. Zaskoczyły nas niektóre eksponaty zwierząt. Przykładem były niezwykłe gatunki ryb, choćby "Nadymka" oraz naturalne gąbki, zwłaszcza jedna, ogromna, w kształcie worka - ciekawie mogłaby wyglądać kąpiel przy jej użyciu... Konkurs na najbardziej zaskakującą nazwę gatunkową wygrał ptak "Lodówka". Po wyjściu z muzeum grzechem byłoby nie pospacerować w Parku Sienkiewicza. Zaskoczył nas tu ogromny głaz narzutowy, pamiątka polodowcowa. A później już tylko relaks. W Hortexie czekał na nas konkurs z nagrodami i .... tradycyjna gorąca czekolada.

 

Ilość odsłon: 3957 Ostatnio zmieniany: 06-02-2014

Losowe artykuły

Scroll to top