12-01-2014

"Budujemy fabrykę" czyli Klub Młodego Łodzianina w Manufakturze

Napisała:

W sobotę 11 stycznia 2014 r. członkowie Klubu Młodego Łodzianina wybrali się do Muzeum Fabryki w Manufakturze. Poznawaliśmy dzieje Łodzi na przykładzie losów fabryki Izraela Poznańskiego. Usłyszeliśmy wiele ciekawych historii i legend (zwłaszcza czarnych) o jej założycielu. Zobaczyliśmy jak wyglądała produkcja tkanin z bawełny od samego początku czyli mięciutkich kłębków surowca do gotowej tkaniny, a dotykaliśmy wszystkiego. Przeraził nas huk dwóch krosien, a jeśli było ich ponad 200 i więcej aż strach myśleć o pracy w takich warunkach. Na koniec zajęć w muzeum, budowaliśmy kompleks fabryczny z klocków, cegiełek i elementów drewnianych. Zabawa była przednia. Tylko Pani Przewodnik nie mogła się nadziwić skąd tyle wiemy o naszym mieście i jego dziejach. Cóż, bierzemy udział w zajęciach o Łodzi w szkole, często chodzimy na wycieczki, jesteśmy ciekawscy. Ot i cała tajemnica. Zakończeniem wycieczki była oczywiście tradycyjna gorąca czekolada, tym razem w Manufakturze.

Ilość odsłon: 3400 Ostatnio zmieniany: 06-02-2014

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

LUTY 2020

Scroll to top