Biblioteka w naszej szkole

00 - 15 00

00 - 13 45

00 - 14 00

Nasza biblioteka to miejsce gdzie nie tylko wypożycza się książki, ale możemy tu:

• uczestniczyć w zajęciach "Klubu bajki" działającego w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom",
  • obejrzeć ciekawe wystawy tematyczne,
  • brać udział w konkursach czytelniczych,
  • w ciszy i spokoju spędzić przerwę i przygotować się do zajęć.

Podczas przerw nauczyciel - bibliotekarz zaprasza do wypożyczania ciekawych książek!

Nadeszła pora na podsumowanie konkursu czytelniczego „Na tropie książek”, który trwał od 3 kwietnia do 31 maja 2017 r. Zadaniem uczestników konkursu było podanie autora i tytułu książki, z której pochodził wylosowany fragment. Było to przedsięwzięcie dla osób wytrwałych, cierpliwych i sprytnych. W kategorii klas I-III nie miała sobie równych Nicola Osiecka z klasy III a. Nicola udzieliła 10 poprawnych odpowiedzi. II miejsce zajął Sebastian Karolczak z klasy III a, a III miejsce – Madzia Mendel (III a) i Kinga Kuźmińska (III c). Wśród uczniów klas IV-VI Zosia Sokołowska z klasy IV a zajęła I miejsce, a Oskar Adamusiak (IVa) – drugie.

Laureatom konkursu gratulujemy sukcesu, wytrwałości i sprytu!

Według badań 63% Polaków nie czyta. Aby zadać kłam tej niezbyt wesołej statystyce, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ustanowienia rekordu czytania w jednym momencie.

Starzy nie czytają? W młodych nadzieja!

W środę – 31 maja – uczniowie naszej szkoły zebrali się na wspólnym czytaniu. Każdy czytał to, co lubi, to, na co miał ochotę. Wspólne czytanie uwieńczył książkowy korowód. Oto fotorelacja z przebiegu akcji.

Nicola Osiecka z klasy III a i Julia Domeradzka z III c  reprezentowały naszą szkołę na VI Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym "W świecie dzieci z Bullerbyn" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 184 w piątek, 28 kwietnia 2017 r. Dziewczęta wykazały się świetną znajomością treści książki oraz informacji na temat życia pisarki. Wiedza Nicoli Osieckiej z III a została doceniona przez komisję konkursową i uhonorowana przyznaniem II miejsca.

Serdecznie gratulujemy Nicoli tak wysokiej lokaty! Gromadka wesołych urwisów z Bullerbyn nie ma przed nią tajemnic!

27-04-2017

Sukces Mai

Maja Jurkiewicz z klasy III a, z dużym powodzeniem uczestniczyła w konkursie plastycznym "Zdarzyło się w ..." zorganizowanym w ramach XVI Festiwalu Bibliotek Szkolnych. Jej praca zajęła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy Mai uzyskania tak wysokiej lokaty w konkursie

o charakterze ogólnołódzkim.

Czy poznajecie - jakiej książki dotyczy praca Mai?

W ostatnich dniach chętni uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w szkolnym konkursie „Pięknie czytam”. W czwartek, 20 kwietnia, w bibliotece pojawili się uczniowie klas I – III, by oczarować komisję konkursową swoją interpretacją fragmentu ulubionej książki, a w środę – 26 kwietnia, w konkursowe szranki stanęli uczniowie klas IV – VI. Łącznie do konkursu przystąpiło 39 uczniów.  A oto wyniki naszego konkursu:

W piątek, 17 lutego 2017 r. odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Podczas zajęć uczniowie poznali regulamin biblioteki, czyli zasady korzystania ze zbiorów, rozwiązywali zagadki oraz wykonali pracę plastyczną z wykorzystaniem techniki orgiami.

We wtorek, 20 grudnia 2016 r., rozpoczęła się akcja „Zrób sobie prezent na święta – wypożycz książkę !”. Czytelnicy biblioteki szkolnej mogli wypożyczyć na czas przerwy świątecznej  książkę – niespodziankę. Wszyscy lubimy prezenty, więc stosik pod biblioteczną choinką szybko topniał.

Życzymy miłej lektury!