Biblioteka w naszej szkole

Bibliotekę prowadzi pani Karolina Zmysłowska - Kutysz

Godziny pracy biblioteki w roku szkolnym 2023/24
Piątek 8.30 - 14.30

Nasza biblioteka to miejsce, gdzie nie tylko wypożycza się książki, ale możemy tu:

• uczestniczyć w zajęciach "Klubu bajki" działającego w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom",
  • obejrzeć ciekawe wystawy tematyczne,
  • brać udział w konkursach czytelniczych,
  • w ciszy i spokoju spędzić przerwę i przygotować się do zajęć.

Podczas przerw nauczyciel - bibliotekarz zaprasza do wypożyczania ciekawych książek!

Było wesoło i kolorowo. Niestety nie wszyscy pamiętali o przebraniach, ale… mogą żałować.

Z tej okazji odbył się też konkurs na najciekawsze przebranie indywidualnie i grupowo.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

indywidualnie

I miejsce Sebastian Luty

II miejsce Jakub Pecyna

III miejsce Amelia Mysera i Mike Owczarek

grupowo

I miejsce Teletubies

II miejsce Harry i Hermiona

III miejsce Alvin i Wiewiórki

Uczniowie naszej szkoły zapraszają do wysłuchania nagranego przez nich i p. Karolinę Zmysłowską – Kutysz audiobooka "Tajemnica biblioteki". Codziennie będzie zamieszczany do wysłuchania jeden rozdział książki.Zapraszamy i życzymy miłego odbioru.

„Tajemnica biblioteki” to trzynasta część cyklu książek dla dzieci, zatytułowanego "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" napisanych przez szwedzkiego pisarza Martina Widmarka.

W trakcie całego konkursu, czyli od 11 maja do 17 maja br. w konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas 4-8.

Rozwiązaliście w sumie 24 zadania związane z czytanymi przez Was książkami.

Bardzo dziękuję wszystkim za udział i wspaniałą zabawę.

Wyniki prezentują się następująco:

8 maja to Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek rozpoczynający Tydzień Bibliotek z tej okazji zapraszam do zabawy - konkursu:

„Czy znasz książki dla dzieci i młodzieży”

Między 11 a 16 maja na tablicach korytarza na 1 piętrze pojawiały się będą karty z kodami QR!

Będzie ich 8 - po 4 dla klas IV-VI i VII- VIII. Kryją pytania dotyczące treści książek dla dzieci i młodzieży, w tym lektur szkolnych.

8 maja to Dzień Bibliotekarza Bibliotek. Obchodzimy go już od 1985 roku.

Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, tradycyjnie rozpoczyna Tydzień Bibliotek, w trakcie którego, biblioteki z całej Polski intensyfikują działania, by dotrzeć do coraz większej liczby czytelników.

Gra w scrabble została wymyślona w 1931 roku przez  architekta Alfreda Moshera Buttsa z Rhinebeck w stanie Nowy Jork, który opatrzył swoje dzieło nazwą Criss-Cross. Gra jest przeznaczona dla od dwóch do czterech osób. Polega na losowaniu płytek z literami (jednocześnie gracz dysponuje siedmioma takimi płytkami, umieszczanymi na stojaku w sposób niewidoczny dla innych graczy) i kolejnym układaniu z nich słów na planszy o wymiarach 15 × 15 pól.

05-04-2023

Uwaga!!!!

13 kwietnia 2023 r. z okazji Światowego Dnia Scrabble odbędą się szkolne rozgrywki tej gry, do których może zgłosić się każdy uczeń klas 4-8.

Rozgrywki eliminacyjne odbywały się będą na 3 i 4 godz. lekcyjnej i pierwszej długiej przerwie. Czas rozgrywki 20 minut.

Troje uczestników z największą ilością punktów stanie do finału rozgrywek na 6 godzinie lekcyjnej. Czas rozgrywki finałowej 30 minut.

Zapisy w bibliotece lub przez dziennik Librus do środy 12.04.2023 r.

Zachęcam do udziału a w razie pytań zapraszam do biblioteki!

Karolina Zmysłowska - Kutysz

bibliotekarz