Uwaga ósmoklasisto!

Informacje dla uczniów klas ósmych dotyczące wyboru publicznej szkoły ponadpodstawowej oraz struktura szkolnictwa po szkole podstawowej.

Poniżej znajdują się linki, z których warto skorzystać.

Zgodnie z uchwałą nr LXXXVI/2591/24 w sprawie składania wniosków o przyjęcie do liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia prowadzonych przez Miasto Łódź, w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025 wniosek o przyjęcie do klas pierwszych liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia prowadzonych przez Miasto Łódź, dla absolwentów szkół podstawowych można składać do dowolnej liczby szkół, które prowadzą takie postępowanie.

Terminy rekrutacji na rok szkolny 2024/2025

Minimalna liczba punktów, z jaką kandydat został zakwalifikowany do danego oddziału w szkole w roku szkolnym 2023/2024

Tak, z pewnością tak! A najlepiej wiedzą o tym uczniowie klas 7 i 8. Dlatego też, żeby ułatwiać podjęcie decyzji uczniowie tych klas uczestniczyli w wycieczkach zawodoznawczych do Pracowni Edukacji Przedzawodowej przy ul. Franciszkańskiej. Tam zmierzyli się z trudnymi zadaniami: zbudowanie układu elektrycznego na podstawie schematu i sprawdzenie jego działania oraz toczenie na tokarce do drewna breloka do kluczy.

Zgodnie z uchwałą Nr LXVIII/2017/22 w sprawie składania wniosków o przyjęcie do liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia prowadzonych przez Miasto Łódź, w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2023/2024 w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2023/2024 wniosek o przyjęcie do klas pierwszych liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia prowadzonych przez Miasto Łódź, dla absolwentów szkół podstawowych można składać do dowolnej liczby szkół, które prowadzą takie postępowanie.

TERMINY REKRUTACJI na rok szkolny 2023/2024

Nadszedł czas, by uczniowie klas 7 i 8 pomyśleli o tym, co chcą robić w przyszłości, o jakim zawodzie marzą i jaką ścieżkę edukacyjną wybrać. Pomocą w tym zakresie może być udział w warsztatach organizowanych w Pracowni Edukacji Przedzawodowej we współpracy z ŁCDNiKP.

Zgodnie z uchwałą nr LIV/1627/22 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 19 stycznia 2022 r. w sprawie składania wniosków o przyjęcie do liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia prowadzonych przez Miasto Łódź, w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2022/2023 wniosek o przyjęcie do klas pierwszych liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia prowadzonych przez Miasto Łódź, dla absolwentów szkół podstawowych można składać do dowolnej liczby szkół, które prowadzą takie postępowanie.

Drodzy uczniowie klas ósmych!
Znane są już terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Poniżej zamieszczony jest link, pod którym znajdują się wszystkie istotne dla Was terminy:

Drodzy Ósmoklasiści!

Z uwagi na zmianę terminu egzaminów uczniów klas VIII, Kuratorium Oświaty w Łodzi poinformowało, że zmienią się terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021 do szkół ponadpodstawowych.

Szczegółowe informacje znajdują się w komunikacie.